"Otherworld"

otherworld

Yepyeni bir dünya bu. Bir monitörle ya da kontrol tuşlarıyla kısıtlanmadığın bir dünya. Yalnızca görmek ya da duymakla kalmadığın; dokunduğun, kokladığın, tat aldığın bir gerçeklik… Uyulacak yasalar ya da itaat etmek zorunda bırakıldığın kurallar olmaksızın tüm arzularını yaşayabileceğin mükemmel bir hayat…

How I Met Your Mother dizisinin başarılı aktörü Jason Segel ve Kirsten Miller’den gerçek ile sanal dünyanın yer değiştirdiği, -bir- Şirket’in komplosuna tutsak edilen bedenlerin gerçeği aradığı bir roman. Bağımlısı olacak, hiç bitmesin isteyeceksin.

Geleceğe adım atmaya, bedenini geride bırakmaya hazır mısın? Gerçekliğin öldüğü yere, Otherworld’e hoş geldin!

Her şey, yıllar önce fenomen haline gelen Otherworld adlı oyunun yeni versiyonunun piyasaya sürülmesiyle başlar. Özel bir VR başlıkla oynanan oyun, yeni nesil sanal gerçekçiliği temsil etmektedir. Ancak ters giden bir şeyler vardır. Otherworld’ün bir oyundan çok daha fazlası olduğu zamanla ortaya çıkacaktır. Oyunu piyasaya sunan Şirket, çok daha ileri bir VR teknolojisini geliştirebilmek için gizli testler yapmaktadır. Simon ve gerçek dünyadaki tek arkadaşı olan Kat bir anda kendilerini bu testlerin içinde bulur.

Simon, bedenini gerçek dünyada bırakıp tüm duyularıyla hissedebildiği bu sanal dünyaya adım atar. Oyunu kaybetmek Kat’i ve elindeki her şeyi kaybetmek anlamına gelecektir. Kuralsız, kanunsuz ve acımasız bu dünyada hayatta kalmak artık bir ölüm kalım meselesidir.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.