P4C Eğitmen Eğitimi

P4C bireyin bilişsel, sosyal, duygusal becerilerini ve düşünce üretme, üretilen düşünceleri savunma yoluyla geliştiren bir yöntemdir. P4C Eğitmen EğitimiP4C sistemini öğrenmek ve uygulamak isteyenler için geliştirilmiştir. P4C Eğitmeni olarak yepyeni bir iş alanı yaratabilirsiniz.

p4c

Eğitimin Amacı

Yenilikçi eğitim modelleri arasında dünyada ilk sıralarda yer alan ve kurucusu Matthew Lipman tarafından Soruşturan Topluluk Metodu olarak adlandırılan P4C sisteminin tanıtılmasıdır.

Bu amaç katılımcılara P4C yönteminin teorisini tanıtarak ve soruşturan topluluk metoduyla uygulama pratiği kazandırarak gerçekleştirilecektir.

P4C uygulamaları, 5 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Dolayısıyla hem çocuklar hem de yetişkinlerle çalışan herkes P4C yöntemini kullanarak çalışma alanını geliştirebilir.

Yaşanılan en büyük yanılsama, yöntemin adında “FELSEFE” kelimesinin geçiyor olmasıdır. Oysa bu yöntemi uygularken, felsefi izmlerden, filozoflardan, felsefe tarihinden bahsetmiyoruz.

P4C, çocuk ya da yetişkin, insanların doğru düşünme yollarını geliştiren, sorularını sorup cevaplarını tartışmayı öğreten, özgüvenle bir topluluk içinde düşüncelerini paylaşıp, iş birliği içinde bir düşünceyi, bir projeyi geliştirmeyi sağlayan bir yöntemdir.

Kazanımlar

Dünyada 50 yıldır var olan P4C, ülkemizde yeni yeni tanınmaktadır. Bu alanda eğitimli uzmanlara olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. P4C eğitmeni olarak yepyeni bir iş alanı yaratabilirsiniz.

Diyalog yöntemine dayalı olan bu yöntemle, ister bir CEO, ister bir öğretmen, ister halkla ilişkiler uzmanı olun, iletişim becerilerinizi geliştirme imkanı bulursunuz.

P4C bir sınıfta öğrencilerin ya da bir şirkette çalışanların, birlikte düşünme, sorgulama, yeni fikirler yaratma, iş birliği içinde olma gibi becerilerini geliştirir.

Kimler Katılmalı ?

Dünyada P4C tüm disiplinlerle uyumlanan bir konumdadır. Matematikten müziğe, müzikten bilime, bilimden dramaya, dramadan tarihe

En az iki insanın olduğu yani diyaloğun başladığı tüm alanlarda kullanılan ve büyük gelişimler yaratan bir yöntemdir. Diyaloğun olduğu alanlarda çalışan her insan için uygun bir eğitimdir.

Doktor, mühendis, işletme, halkla ilişkiler, öğretmen, sanatçı, eğitmen, koç, psikolog, pedagog… Kendini, işini geliştirmek isteyen ya da yeni bir iş alanında yer almak isteyen herkese açıktır.

Eğitimi tamamlayan katılımcılar P4C Eğitmen Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanırlar.

Eğitmenler: 
Deniz Taşo : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Boğaziçi Üniversitesi P4C EĞİTİM UZMANI
Nihan Peker Antepe : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Boğaziçi Üniversitesi P4C EĞİTİM UZMANI
Serap Suvaroğlu : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Boğaziçi Üniversitesi P4C EĞİTİM UZMANI

24-25 Mart 2018
Cumartesi 10:00-17:00
Pazar 10:00-17:00

Canan Business Ataşehir - İstanbul

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.