Pencere Yeni Sezonda da Sahnelenmeye Devam Ediyor

pencere

Başrollerini Haluk Bilginer ve Esra Bezen Bilgin’in paylaştığı “Pencere” oyunu, 17 ve 18 Eylül'de Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde seyircileriyle buluşacak.

Ünlü İngiliz oyun yazarı David Hare tarafından kaleme alınan orijinal adı “Skylight” olan Pencere, yıllar önce ayrılan fakat yolları tekrar kesişen iki kişinin hikayesini anlatıyor. Tom ve Kyra, hayat görüşleri birbirine uymayan bir çifttir. Ayrılan çift, tesadüfen yıllar sonra tekrar bir araya gelerek hayatı ve birbirilerini sorgulamaya başlar.

pencere

İlk gösterimini 1995 yılında Richard Eyre yönetimiyle Cottesloe Theatre Londra’da yapan oyun, pek çok dalda Tony Ödülü’ne aday gösterilirken 1996 senesinde Yılın En İyi Oyunu dalında Laurence Olivier Ödülü kazandı. Başrollerde ise Michael Gambon ve Lia Williams vardı. 2014 yılında ise Stephen Daldry’nin yönetiminde Wyndham’s Theater’da sahnelenirken başrollerde Carey Mulligan ve Bill Nighy vardı. Oyunun bu versiyonu da 7 Tony Ödülü Adayı oldu.

Türkçe’ye Haluk Bilginer tarafından çevrilen oyun, Birkan Uz’u yönetimiyle sahnelenecek. Pencere, 20 ve 21 Kasım tarihlerinde Artısahne'de sahnelenecek. Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.