Riff Cohen Nisan'da Türkiye'yi Geziyor

riff cohen

İsrailli müzisyen Riff Cohen, Nisan ayında İstanbul, İzmir ve Ankara’da konser vermeye ülkemize geliyor.

Müzikteki yeteneğini ve müziğinin güzelliğini dinleyicilerine mütevazılık çerçevesinde sunan Riff Cohen, popüler kültürden uzak bir müzik tavrı sergiliyor. Doğu ve Kuzey Afrika kültürlerini müziğine işleyen, şarkılarını İbranice, Fransızca ve yerel bir dil olan Nubia dilinde söyleyen en büyük ilham kaynağının Tunus’un Djerba adasında yaşayan ve okuma-yazma bilmeyen büyükannesi olduğunu söylüyor.

Riff Cohen 2012 yılında çıkardığı “A Paris” albümüyle Türkiye’de en sevilen yabancı sanatçılardan biri oldu. Zira bunun en büyük kanıtı da, Spotify’da sanatçının “Burada Dinliyorlar” ilk beş sıralamasında sadece Türkiye’deki şehirlerin olması. Müzisyen en son olarak ise 2015’te “A la Menthe” adlı albümünü hayranlarının beğenisine sunmuştu.

Riff Cohen ilk olarak 18 Nisan ve 19 Nisan tarihlerinde iki gece üst üste Salon İKSV sahnesindeki seyircileriyle buluşacak. Daha sonra 20 Nisan akşamı If Performance Hall Ankara’da konser verecek olan sanatçı, son olarak 22 Nisan’da İzmir Container Hall’da konser verecek.

Biletlere konser tarihlerinin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.