Doğum Günün Kutlu Olsun Sabahattin Ali

sabahattin ali

Kuyucaklı Yusuf, Kürk Mantolu Madonna ve İçimizdeki Şeytan gibi romanların, aynı zamanda pek çok şiirin ve tiyatronun usta yazarı Sabahattin Ali, bu sene 110 yaşında olacak. Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe’nin önderliğinde usta edebiyatçı özel bir konser ile 24 Mayıs akşamı anılacak.

Besteci ve söz yazarı olarak bildiğimiz Ali Kocatepe, aynı zamanda en çok Sabahattin Ali şiiri besteleyen sanatçımız da. “Ben Sana Vurgunum”, “Melankoli”, “Çocuklar Gibi”, “Meskenim Dağlar”, “Geçmiyor Günler”, “Benimsin Diyemediğim” ve “Yaşamak” adlı Sabahattin Ali’ye ait dizelere çeşitli besteler yaptı. Bu şarkılar ise Nükhet Duru, Kubat, Korhan Futacı, Modern Folk Üçlüsü, Aysun Kocatepe, Mahzun Kırmızıgül, Işın Karaca, Suavi, Lara ve Ali Kocatepe’nin yorumuyla şarkı formuna kavuştu.

aysun ali kocatepe

Ali ve Aysun Kocatepe çiftinin ortak bir projesine Edip Akbayram, Zara ve Koray Avcı geceye sesleriyle konuk olacaklar. Konserin ilk bölümü Zülfü Livaneli’nin bestelediği “Leylim Ley”in de aralarında bulunduğu 10 Sabahattin Ali şarkısından oluşacak. Ardından konserin 2. bölümünde gecenin sahibi olan Kocatepe çifti pek çok farklı şarkıdan oluşan repertuarlarıyla konuklarına güzel anlar yaşatacaklar.

“Sabahattin Ali 110 Yaşında” konserler dizisinin galası olacak bu konser, 24 Mayıs Çarşamba akşamı Zorlu Center PSM Drama Sahnesi'nde gerçekleşecek. 

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.