Şafakta Buluş Benimle Prömiyerini DotKanyon'da Yapıyor

safakta bulus benimle

İngiltere, İskoçya ve birçok Avrupa ülkesinde oyunları sahnelenen, ödüller kazanan ve St Andrews University of Scotland’da Oyun ve Senaryo Yazarlığı Profesörü olan Zinnie Harris’in 2017 Edinburgh International Festival (EIF) kapsamında sahnelenen oyunu Meet Me at Dawn / Şafakta Buluş Benimle İstanbul prömiyerini 16 Kasım’da DotKanyonda’da yapıyor.

Zinnie Harris ve oyunun sanat yönetmeni Murat Daltaban'ın birlikte çalışmaları, dördüncü yılını tamamlıyor. İki sanatçı, yazarın Midwinter ve How To Hold Your Breath oyunlarını Murat Daltaban’ın Dot’ta sahnelemesinin ardından, Ağustos 2017’de Edinburgh International Festival (EIF) için Rhinoceros projesinde bir yazar-yönetmen birlikteliği gerçekleştirdiler.

safakta bulus benimle

Ve son olarak, bu yılın yeni oyunu Meet Me At Dawn yine bir Zinnie Harris - Murat Daltaban oyunu olarak 16 Kasım’da başlıyor.

Robyn ve Helen korkunç bir tekne kazasının ardından kendilerini ana karadan kopmuş bir kum adasında bulurlar. Robyn, kazanın şokuyla mücadele ederken Helen hayatta kalmanın coşkusunu yaşamaktadır. Zaman geçtikçe iki kadın üzerinde bulundukları kum adasının göründüğü gibi bir yer olmadığını keşfeder. Hayatlarının sade detaylarını ve birbirlerine sevgilerini hatırlarken, karşılaştıkları tuhaf bir başka kadının yardımıyla bu kum adasından eve giden yolu bulmayı umarlar.

Oyunda Helen ve Robyn rollerinde Esra Ruşan ve Berfu Öngören'i sahnede izleyeceksiniz.

Biletler Dot'da.

Oyun takvimi ise;

17, 18, 22, 23, 25, 30 Kasım

1, 2, 6, 7, 8, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 27, 28 Aralık

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.