Mart'ta Salon'da

salon

Mart ayı Salon’da yine dopdolu. Ayın ilk konuğu Teksaslı indie pop grubu Khruangbin. 2016 sonunda konuk oldukları Salon’da herkesi kendilerine hayran bırakan Khruangbin bir kez daha hayranlarıyla buluşmak üzere 2 Mart’ta Salon’u ziyaret ediyor. Teksaslı ekibin konserinin arkasından 3 Mart’ta sahne post rock, trip hop grubu Son Lux’ın olacak. Yeni albümleri “Brighter Wounds”u City Slang etiketiyle hayranlarına bahşeden Son Lux, yepyeni şarkılarıyla Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ilk defa İstanbul’da Salon’da olacak. Rock dünyasının son zamanlardaki en iyi projeleri arasında yer alan King Gizzard & The Lizard Wizard, %100 Müzik konserleri kapsamında 13, 14 ve 15 Mart’ta üç konserle Türkiye’de ilk kez Salon’a konuk olacak. Elektronik müzikseverlerin ajandasına not etmesi gereken tarih ise 17 Mart. Elektronik müziğin kıdemli prodüktörlerinden Stimming ile piyanist ve besteci Lambert’in ortak projesi Stimming x Lambert Salon’a konuk oluyorlar.

Salon’un yeni sezon programında yer alan sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesi, http://spoti.fi/2uiyWnO adresinden takip edilebilir.

Khruangbin
2 Mart Cuma

salon

Teksaslı indie pop grubu Khruangbin, sound’larında kolaylıkla yakalanan egzotik ilhamlarının gücüyle bir anda uluslararası müzik basınının dikkatini çekti. Bonobo’nun iyi ve yeni müzik ihtiyacına ilaç gibi gelen Late Nights toplamasıyla iyice tanındı. Enstrümental surf-rock grubu The Shadows, müzikal tanrıları niteliğinde. Aynı anda hem saykedelik hem de dream-pop’a ithafta bulunan sound’larıyla, modern saykedelik müziğin son dönemde en beğenilen örneklerini sunuyorlar. 2016 sonunda konuk oldukları Salon’da herkesi kendilerine hayran bırakmışlardı, şimdi daha da fazla müzikseveri büyülemek için, yeni albümleri ‘Con Todo El Mundo’nun turnesi kapsamında yeniden Salon’dalar. Konserin tüm biletleri tükenmiştir.

Garanti Caz Yeşili: Son Lux
3 Mart Cumartesi

Post-rock, dream-pop ve trip-hop etrafında gezen şarkıları hipnotize edici bir vokallerle sunan Ryan Lott önderliğindeki New Yorklu post rock, trip hop grubu Son Lux, ilk albümlerini 2008’de yayımlandı, hemen ardından ise NPR’dan “En İyi Yeni Grup” etiketini aldı. Childish Gambino, Mumford & Sons gibi isimleri bünyesinde taşıyan, “En iyi indie plak şirketi” ödüllü Glassnote Records ailesine katılan ekip, Lorde, Sufjan Stevens ve Woodkid ile birlikte çalıştı. Yeni albümleri “Brighter Wounds”u City Slang etiketiyle hayranlarına bahşeden Son Lux, yepyeni şarkılarıyla ilk defa İstanbul’da Salon’da.  Konserin tüm biletleri tükenmiştir.

%100 Müzik: King Gizzard & The Lizard Wizard
13 Mart Salı, 14 Mart Çarşamba, 15 Mart Perşembe 

salon

Tame Impala, Pond, Jagwar Ma gibi isimleri hayatımıza sokan kutsal coğrafya Avustralya’da 2011’de kuruldan King Gizzard & The Lizard Wizard, 60’lardaki saykedelik müzik patlamasını hatırlatan çiğ ve kirli kayıtlarıyla, eskiye gönderme yapan yepyeni bir proje olarak hayata geçti. Bir yıla üç albüm sığdıran grup, türden türe atlayan ve bambaşka konseptler denedikleri albümleri ve neredeyse kişiye özel ürettikleri evladiyelik plaklarıyla dünya çapındaki bilinirliklerini hızla arttırdılar. Yakından tanıdıkları Türk ezgileri, Aşık Veysel esintileri onları Türkiye’deki dinleyiciye daha da yakınlaştırdı. Yıllardır gelmek istedikleri İstanbul’a, sonunda Salon aracılığıyla adım atacaklar. Konserin tüm biletleri tükenmiştir.

minimalismus+: Stimming x Lambert
17 Mart Cumartesi

Diynamic Music’in kıdemli prodüktörü Stimming ile piyanist ve besteci Lambert’in ortak projesi olarak hayata geçti. Martin Stimming keman, piyano ve davul ile başlayan müzik kariyerinde bir süre sonra elektronik müzik prodüksiyonlarına imza atmaya başladı. Kült prodüktörler Solomun ve Adriano ile çalıştığı sıralarda ikilinin yeni kurdukları Diynamic Music ile tanıştı. Lambert ise sahneye Sardunya yapımı boğa maskesiyle çıkan, caz piyano aşığı bir piyanist ve besteci. 2014’te Berlin bazlı plak şirketi Staatsakt etiketiyle yayımlanan ilk albümünün mix ve master’ının altında Nils Frahm imzası olunca dikkatleri iyice üzerine çekti. Solo avangard piyano çalışmalarına devam eden Lambert’ın Stimming ile tanışmasıyla ortaya ‘Exodus’ başlıklı, yarı minimal techno yarı avangard klasik esintiler içeren albümlerinin turnesi kapsamında Salon sahnesine konuk oluyorlar.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.