Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

scott bradlee

Amerikalı müzisyen, piyanist ve aranjör Scott Bradlee’nin internette keşfedilen muhteşem müzik projesi Postmodern Jukebox, 13 Mayıs'ta Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında İstanbul'a geliyor.

2013 yılında Scott Bradlee’nin aklına çılgınbir fikir geldi. Birbirinden yetenekli arkadaşlarının oturdukları kanepede yaptığı müzikleri videoya kaydedecek ve YouTube’da paylaşacaktı. İşte bu paylaşım hem Bradlee'nin hem de arkadaşlarının bir anda hayatlarını değiştirdi. Günümüzün modern şarkılarını 1930’ların caz müziğiyle yeniden yorumlayarak onlara bambaşka bir boyut kazandıran bu muhteşem müzik projesi, internette yaklaşık bir haftada 1 milyon izleyici sayısına ulaştı. Bugün ise grubun YouTube kanalı, 3.3 milyon takipçi sayısına ulaştı ve daha pek çok videosu milyonlarca kez izlendi.

Postmodern Jukebox’ın intenete yüklediği ilk video Robyn Adele Anderson’ın vokalini üstlendiği Macklemore’un “Thrift Shop” şarkısı oldu. Grup iyi bir iş yaptığına inanıyor olmakla birlikte, izlenme sayısı konusunda herhangi bir iddia taşımıyordu. Ama sonuç hiç de bekledikleri gibi olmadı. Tık sayısı arttıkça, modern şarkılara yapılan caz yorumlarının sayısı da gittikçe artmaya başladı. “Thrift Shop”ın ardından George Michael’ın “Careless Whisper”, Meghan Trainor’un “All About That Bass”, Swedish House Mafia’nın “Don’t You Worry Child” ve hatta Bon Jovi’nin “Living On A Prayer” şarkılarını cover’ladılar. Radiohead'in "Creep" ve The White Stripes'ın "Seven Nation Army" cover'ları ise grubun Spotify'da en çok dinlenilen şarkıları.

Klavyede Scott Bradlee, bateride Chip Thomas, bass gitarda Adam Kubota ve kemanda Stephanie Prive’ın yer aldığı Postmodern Jukebox’ın vokalistleri şarkıların temalarına göre değişiyor.

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox, 13 Mayıs'ta Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde olacak.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.