Şener Özmen New York, EFA Açık Stüdyo Günleri’nde

sener ozmen

EFA Center bu sene yedincisi düzenlenen Açık Stüdyo Günleri’nde Şener Özmen’in aralarında bulunduğu 70 sanatçının atölyesinin kapılarını izleyicilere açıyor.

Üç gün süren etkinlik boyunca izleyiciler, EFA Center’ın sekiz katında farklı coğrafyalardan gelen, farklı medyumlarla çalışan sanatçıları atölyelerinde, üretim süreçleri devam ederken görme imkanı bulacak. EFA Açık Stüdyo Programı her yıl, farklı disiplinlerden gelen ve stüdyo deneyimi olan uluslararası sanatçıları New York, Midtown Manhattan’da EFA Center çatısı altında toplayarak, izleyicilere sanatçıların bağımsız yaratıcı pratiklerine dair fikir edinme ve sanatsal üretimlerinin gelişme sürecini takip etme fırsatı sunuyor. Açık Stüdyo Günleri’nde Şener Özmen’in atölyesinin yanı sıra gibi Wafaa Bilal, Pablo Helguera, Shahpour Pouyan gibi sanatçıların atölyeleri de ziyaret edilebilecek.

EFA Açık Stüdyo Günleri, 19 – 20 - 21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Şener Özmen Hakkında

Şener Özmen, güncel sanatçı, sanat eleştirmeni ve yazar kimlikleriyle tanınıyor. Keskin bir mizah anlayışı ve eleştirel bir üslup ile var olan koşul ve durumların, otoriter yapıların ve hali hazırda hayatımızda hüküm süren tabuların kesinliğini sorguluyor. Eserleri Centre Pompidou, Stedelijk Müzesi, Frac, İstanbul Modern, Kunsthalle Fridericianum gibi kurumların yanı sıra 13.İstanbul Bienali ve 11.Şangay Bienali’nde sergilendi. 2015 yılında Pilot Galeri’deki kişisel sergisi ‘Çıkış Var’ın ardından, 2016 yılında küratörlüğünü Süreyyya Evren’in üstlendiği son kişisel sergisi “Filtresiz”i ARTER’de gerçekleştirdi. Şener Özmen, yaşamını ve çalışmalarını New Jersey’de sürdürmektedir.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.