Sertab’ın Oda Müziği

sertab erener

Şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci ve prodüktör Sertab Erener, şarkılarını en sade haliyle “Sertab’ın Oda Müziği” konserlerinde söylemeye hazırlanıyor.

Sezen Aksu’nun yetiştirdiği en büyük isimlerden biri olan soprano Sertab Erener, müzik hayatına "Sakin Ol" albümüyle başladı. 1 milyon satan albüm Sertab Erener, o yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı oldu.  Operadan popa kadar pek çok müzik türündeki şarkıları yorumlayabilen sanatçı, sesiyle dinleyenlerini bir anda büyüledi. Jose Carreras ve Ricky Martin gibi dünyaca ünlü sanatçılarla da iş birliği yaptı. 2003 yılında Letonya'da gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi "Everyway That I Can" şarkısıyla temsil etti ve onun sayesinde Türkiye ilk defa bu yarışmada birinci oldu. Bu birincilik, Sertab Erener'in Avrupa'daki ilgisini daha da artırmış oldu.

Son olarak ise büyük özenle hazırladığı Kırık Kalpler Albümü’yle 90’lara gittiğini belirten Sertap Erener, Can Bonomo, Yıldız Tilbe, Soner Sarıkabayı, Ersel Serdarlı, Can Temiz ve yine Emre Kula gibi isimlerin söz ve müzik desteklerini arkasına aldı.

Müzikteki 25. Yılını geride bırakan sanatçı, en güzel şarkılarını oda müziği eşliğiyle söyleyerek geçen sene bir dizi konser dizisi başlatmıştı. Bu yaz da bu konser serisini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Düzenlemelerini Çağrı Sertel’in üstlendiği konserde piyanoda yine Çağrı Sertel, kemanlarda Deniz İbrahimoğlu, Vugar Kurbanov, viyolada Çağatay Şahin, viyolonselde Yılmaz Bişer ve kontrbasta Volkan Hürsever yer alacaklar.

Sertab’ın Oda Müziği konser serisinin konser takvimi ise şu şekilde olacak:

11 Temmuz Salı, Ayvalık Amfitiyatro
12 Temmuz Çarşamba, Altınoluk Amfitiyatro
14 Temmuz Cuma, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.