Yağız Özgen ve Alex Anikina'dan Sistemler / Görünürlük

ostranneine

Sistemler / Görünürlük
Yağız Özgen & Alex Anikina
Sanatorium
9 Kasım - 9 Aralık 2017

Sanatorium 9 Kasım – 9 Aralık 2017 tarihleri arasında Yağız Özgen ve Alex Anikina‘nın çalışmalarından oluşan ve küratörlüğünü Yasemin Keskintepe’nin üstlendiği “Sistemler / Görünürlük“ adlı sergiye ev sahipliği yapıyor.

ostrannenie

“Sistemler / Görünürlük”, dijital diyarların şiirselliğini ve akışkan bir şekilde değişen kartografyasını inceliyor. Sergi, dijitalin üretken peyzajlarından türeyen bit ve baytların maddeselliği tarafından oluşturulan imgeler dünyasını keşfediyor. Serginin iki sanatçısı Alex Anikina ve Yağız Özgen'in işleri, teknolojik sistemler ve bunların maddi yapılarına yönelik yeni bir duyarlılığı üstleniyor. Genellikle insan gözü tarafından görülmeyen imgelerin figürasyonları, biçimlenmelerinin çeşitliliğiyle sergileniyor.

Açılış günü, Anikina tarafından “Kronik Film” adlı eserine eşlik edecek bir konuşma performansı da sunulacak. Performans, bir algoritmanın aracılık ettiği üretken sinemanın potansiyeli etrafındaki düşlemeleri sunacak.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.