SPOT 2018 İlkbahar Dönemi Yaklaşıyor

spotter

Geçtiğimiz dönem “Koleksiyonerlik” teması üzerinden sanat ve kültür dünyasının profesyonellerini SPOT.TER’lar ile buluşturan SPOT, yeni ve her zamankinden daha zengin programı ile İlkbahar 2018 dönemini karşılıyor.

Her dönem kültür ve sanat dünyasını yakından takip etmek isteyenler için farklı bir tema üzerinden düzenlediği atölye ziyareti, konuşma, seminer, özel koleksiyon ziyareti, sergi ve fuar ön izlemesi, direktörü / küratörü / sanatçısı eşliğinde müze, kurum ve galeri gezisi gibi pek çok farklı etkinlik sunan SPOT.TER, dopdolu bir dönemi geride bırakırken yenisi için gün saymaya başladı. Sonbahar 2017 döneminde “Koleksiyonerlik” teması etrafında organize edilen etkinlikler ile Marcus Graf, Levent Çalıkoğlu, Azade Köker gibi sanat dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra pek çok farklı koleksiyoner, konuşmacı ve sanatçı SPOT.TER’lar ile bir araya geldi. Sonbahar 2017 dönemi kapsamında tüm üyelik paketlerinde üç ay içerisinde 26 farklı etkinlik sunan SPOT.TER üyelik programı, 35’ten fazla sanat ve kültür dünyası profesyonelini bünyesinde ağırladı.

spotter


Sonbahar 2017 döneminde yoğun talep gören “Koleksiyonerlik” teması yeni dönemde de farklı isimler ve etkinlikler ile devam ederken; fotoğraf, heykel, yerleştirme, video ve resim gibi farklı mecralar üzerinden incelenecek. Bozlu Art Project direktörü Oğuz Erten’in “Türkiye’de Sanat Koleksiyonculuğu” başlıklı konuşmasıyla 20 Şubat günü başlayacak olan gündüz dönemi, sırasıyla fotoğraf, heykel, video ve resim alanında bilinen sanatçılar, küratörler ve bu mecraların koleksiyonerleri ile düzenlenen buluşmalar eşliğinde devam edecek. Dönem boyunca sanatçı Ahmet Elhan, Volkan Aslan ve Refik Anadol, küratör Derya Yücel, Sotheby’s’ten Elif Bayoğlu, koleksiyoner Emin Hitay, Selman Bilal, Leyla ve Şevki Pekin gibi isimler farklı temalardaki konuşmaları ile SPOT.TER’da yer alacak. İlkbahar 2018 programının özel etkinlikleri ise dönem öncesi gerçekleşecek 9 ve 21 Şubat tarihli galeri turu ve sanatçı atölyesi ziyaretleri olacak.

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.