Şule Ulusoy: “Tatilciler”

sule ulusoy

Ressam Şule Ulusoy, “Tatilciler” başlığı altında topladığı yeni çalışmalarını 10 Şubat-5 Mart 2018 tarihleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde izleyicisiyle buluşturacak.

Konularını yaşamın içinden, gözlemleri ve izlenimlerinden beslenerek seçten sanatçı, önceleri gece yaşamını, barları, müzikli sofraları, daha sonra caddelerdeki yaşamı, kafeleri, cadde satıcılarını resimlemişken bu kez ‘Tatilciler’i yine eleştirel, daha çok ironi dozu yükselen bir anlayışla kurgulayarak, deniz kenarlarını, güneşlenme iskelelerini ve yine kalabalık kompozisyonları, kuşbakışı geniş panoramalar ve detayına inerek küçük grupları resmetmiş. Ayrıca resimlerindeki insanlar sanatçının görmek istediği gibi, yaşama pozitif bakışını yansıtacak şekilde mutlu ve neşeli. 

ŞULE ULUSOY HAKKINDA…

1949 Ankara doğumlu sanatçı, 1974’de İDGSA Yüksek Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1974-79 yılları arasında mimar olarak görev yaptı. 1984-88 yılları arasında Atilla Tos ile akademik resim çalışmalarına devam etti. 1989’dan itibaren pek çok kişisel sergi açtı, sanat fuarlarına katıldı. Halen İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmekte.

Şule Ulusoy’un “Tatilciler” adlı sergisi, 10 Şubat-5 Mart 2018 tarihleri arasında Pazar ve Pazartesi günleri hariç 12.00-19.00 saatleri arasında Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde izlenebilir. 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.