Swans Mayıs’ta İstanbul’da

swans

Müziğin en ilham verici ABD'li post-punk rock gruplarından Swans, 16 Mayıs’ta Zorlu Center PSM’ye geliyor.

Şarkı yazarı ve vokalist Michael Gira'nın kuruculuğunu üstlendiği ve gitarda Norman Westberg’ün bulunduğu Swans, aktif olduğu 1997 yılına kadar 10 adet stüdyo albümü çıkardı. New York çıkışlı grup post-punk, deneysel rock ve no wave tarzlarına sahip olsa her zaman değişken bir müzik yapısı gösterdi. 1986 yılında ikinci vokalist olarak Jarboe'yu karosuna dahil eden Swans caz ve blues’a daha yakın bir tarzı benimsedi.

1997 yılında dağılan grup, 13 senelik bir aradan sonra tekrar Michael Gira önderliğinde 2010 yılında Jarboe'suz tekrar bir araya geldi. Yine 2010 yılı içerisinde çıkardıkları "My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky" albümleriyle hayranlarının büyük özlemlerini giderdiler. 2012’de "The Seer", 2014'te ise "To Be Kind" albümleri ile müzik otoriteleri tarafından büyük övgü aldılar. Son olarak ise 2016 yılında “The Glowing Man” adlı albümlerini çıkardılar.

Pek çok rock grubuna müziğiyle ilham vermiş olan Swans, 16 Mayıs akşamı Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde konser verecek.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.