Tom Odell Eylül’de İstanbul’da

tom odell

İngiltere’nin son yıllarda adını en çok duyduğumuz genç yeteneklerinden şarkı sözü yazarı ve şarkıcı Tom Odell23 Eylül’de İstanbul’da konser vermeye hazırlanıyor.

Brighton Institute of Modern Music’te müzik eğitimin tamamlayan Tom Odell; Leonard Cohen, Elton John ve Bob Dylan gibi müzisyenleri dinleyerek büyüdü. 2012 yılında Lily Allen’ın elinden tutmasıyla genç sanatçı, “Songs From Another Love” adlı ilk EP’sini yayımladı. EP’nin içindeki “Another Love”, bir anda bütün dünyanın dinlediği bir şarkı oldu. Aynı yıl bu başarı Tom Odell’a Brit Awards’ta “Critics’ Choice ödülünü kucaklattırdı.

Duygu yüklü şarkıları ile ruh besleyen Tom Odell, 2013 yılında ise ilk albümü “Long Way Down”ı yayımladı ve Elton John, The Rolling Stones ve Billy Joel ile isimlerle turneye çıktı. 2016 yılında ise ikinci albümü “Wrong Crowd” adlı başka bir albümüyle kalplerimizi eriten şarkılar yapmaya devam etti. Bu albümde ise Arctic Monkeys, Adele ve Kasabian ile yaptığı çalışmalardan adını duyduğumuz Jim Abiss’in katkısı büyük.

Kendisini en son İstanbul dolaylarında 2015 yılındaki One Love Festival’de gördüğümüz Tom Odell, 23 Eylül 2017 tarihinde Zorlu Center PSM’de olacak.

Etkinliğin biletleri Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.