Topsy-Turvy! Selpakla Gorili Bitirdim!

Guclu Oztekin

Dirimart Dolapdere
Güçlü Öztekin
Topsy-Turvy! Selpakla Gorili Bitirdim!
12 Aralık 2017 - 21 Ocak 2018
Açılış: 12 Aralık, 18.00

Dirimart, Güçlü Öztekin’in Topsy-Turvy! Selpakla Gorili Bitirdim! sergisine ev sahipliği etmeye hazırlanıyor. Sanatçı Dirimart Dolapdere’deki bu ilk sergisinde, kraft kâğıdı üzerine resmettiği son dönem işlerini seyirciyle buluşturuyor. Sergiyle birlikte Öztekin’in 2009’dan bu yana ürettiği işlerin yer aldığı kapsamlı bir sanatçı kitabı da yayımlanacak. Sanatçının dahil olduğu guguou&video açılış akşamı galeri binasının üçüncü katında, sürpriz konukların da katılımıyla  bir performans gerçekleştirecek.

Malzeme olarak çevresinde bulduğu objeleri kullanan ve resimlerini bir tür geri dönüşüm şeklinde tanımlayan sanatçı, sanatını kalıplara sokmayı reddediyor; işlerinin üretim sürecini anlatmak yerine ne kadar yalın olduklarını söylemek onun için yeterli. Sanatçının sanatsal pratiği, hayat ve sanat arasındaki ayrımın ortadan kalktığı, günlük yaşamın bir uzantısı olan bir pratik olarak görülebilir. "Resim yapmak için çalışmam, mekânı çalıştırmak için çalışırım. Resmi, mekân meydana getirir," diyen sanatçıya göre resimleri çok açık, basit, bedensel ve sıradandır.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.