Üç Günlük Dünya Sergisi Tekke Yokuşu No:2'de

uc gunluk dunya

Üç Günlük Dünya
25 – 27 Ekim
Açılış: 18.30, 25 Ekim Çarşamba

Üretimlerinde farklı mecralar kullanan sanatçılar 25-27 Ekim tarihleri arasında Tekke Yokuşu No: 2’de "Üç Günlük Dünya" adlı sergide bir araya geliyorlar.

Semti deniz kıyısına ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ulaştıran Tekke Yokuşu üzerinde bulunan ve sergi tarihine kadar da bir sanatçıya atölye olmuş mekandaki bu sergi, mekanın işlevinin ilk ve son kez değiştirilmesiyle ilişki kuruyor. 

İçinden geçen birey ve nesneleri sanatçının üretim süreci boyunca kucaklamış olan bu mekan, işlevin değiştirildiği açılış günü anından serginin bitişine kadar üreten bireyleri bir araya getirme işlevini son bir kez daha üstlenecek.

"Üç Günlük Dünya", sergisinde, bireylerle kurduğu ilişkiyle anılan bu mekan, spesifik bir mekana bırakılmış yol levhaları niteliğinde olan işlerle, izleyicinin zihninde geçicilik, kalıcılık, geçmiş, gelecek, adres ve an sorgulamalarına son kez sahne olacak.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.