Umay Uzay'dan "Huzursuz" Performansı

umay uzay

HUZURSUZ, Umay Uzay
Performans Küratör: Seyhan Musaoğlu
Tarih: 3 Temmuz, Salı Saat: 16:00 - 20:00
Mekan: OrjinSanat

Space Debris tarafından OrjinSanat’ta düzenlenen Meat II, Performatif Öz sergisi kapsamında sanatçı Umay Uzay, “Huzursuz” adlı performansını gerçekleştirecek.

Performans, Orjin Maslak İş Merkezi’nin -2. katında yer alan OrjinSanat Galerisi’nde, 3 Temmuz Salı günü performans saatleri 16:00 - 20:00 arasında ziyaret edilebilir.

Huzursuz Bağırsak Sendromu, Anksiyeteye neden olan bir durum ile karşı karşıya kalındığında kişide oluşan emosynel ve fiziksel tepki olarak gelişen, stres ve baskı anında beynin gönderdiği karmaşık uyarılar sonucu düzenli çalışan bağırsak sisteminin bozulması.

Bağırsak işleme eylemi, sanatçının karşılaştığı hazmetmesi kolay olmayan durumlar karşısında geliştirdiği bir üretim pratiği.

Performans, Meat II sergisinde de ele alınan içini dökme/boşaltma eyleminin bir temsili niteliğindedir.

Sanatçı, 2017’de ürettiği video/fotoğraf çalışması “Bir Rüya Gördüm”ün devamı niteliğinde iletişim kuran ‘’Huzursuz’’u stres, panik ataklar, çalışma hayatı, yasaklar, sansürler, artmış korkular sebebiyle yinelemenin gereklilik olduğunu görmüştür. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.