Hepimizin İçindeki “Vahşet Tanrısı”!

Vahset

Kronik Kolektif tarafından sahneye konan Vahşet Tanrısı; 11 yaşında iki çocuğun kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları konu alıyor. Fransız oyuncu, senarist ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın kaleme aldığı ödüllü oyun, 25 Ocak Çarşamba akşamı Çevre Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

Kadrosunda başarılı oyuncular Tülin Özen, Tansu Biçer, Çetin Sarıkartal ve Roza Erdem’in rol aldığı “Vahşet Tanrısı”, yönetmen Saim Güveloğlu rejisi ve Zeynep Avcı çevirisi ile sahneliyor.

Vahşet Tanrısı'nda, on bir yaşındaki Ferdinand Reille, Bruno Houillié'nin suratına bir ile sopayla vurur.Ancak  Bruno'nun annesi Veronique Houillié, ifadesini "Bu eylem sonucunda üst dudakta bir şişkinlik meydana geldi, iki dişi kırıldı, soldaki kesici dişin siniri hasar gördü." şeklinde verir. Houillié ve Reille çiftleri bu olayı tatlıya Vahset

bağlamak için bir araya gelirler fakat oyun devam ettikçe aile bireyleri gittikçe çocuklaşmaya başlar ve oyun bir kaos içinde sonuçlanır.

Dramaturjisini Kronik Kolektif’in, yönetmen yardımcılığını Sezer Arıçay’ın üstlendiği oyunun, dekor ve kostüm tasarımında Hilal Polat, ışık tasarımında Utku Kara, grafik tasarımında ise Evren Erlevent imzası var.

Vahşet Tanrısı 25 Ocak Çarşamba akşamı Çevre Tiyatrosu'nda sahnelenecek. Biletler Biletix'te. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.