Dönüşü Muhteşem Oldu: Vega

vega

Türk rock müziğinin kendine has tarzı olan ve sevilen gruplarından Vega, uzun bir aradan sonra çıkardıkları "Delinin Yıldızı" albümüyle 13 Aralık'ta Babylon Bomonti'de olacak.

Deniz Özbey Akyüz ve Tuğrul Akyüz çiftinin 1996 yılında kurdukları ve ilk çıkışlarını 1999 yılında “Tamam Sustum” parçasıyla yapan Vega, çok beğenilirken bir yandan Türk rock müziğine yeni bir tarz getirmiş oldular. Bunun en büyük sebepleri Deniz Özbey Akyüz’ün şahsına münhasır sesi ve Tuğrul Akyüz’ün gitarıydı. Diğer albümleri “Tatlı Sert” ve “Hafif Müzik” ile de başarılarını devam ettirirken, hayran sayılarını da artırdılar.

Çiftin çocuk sahibi olmasının ardından konserlerine verilen arayla beraber, hayranlarının onlara olan özlemini de artırmış oldular. 2011 yılından bu yana seyrek aralıklarla konser veren ve yeni bir albüm çıkarmamış olan Vega, 2017'nin sonuna doğru yeni albüm hasretini "Delinin Yıldızı" ile gidermeyi başardı. Elektro pop ve elektro rock tarzına sahip bu albüm, dijital müzik platformlarında en çok satan albüm listesinde bir numaraya kadar yükseldi.

Yeni albüm özlemini kısa süre önce bitiren Vega, 13 Aralık akşamı canlı performansları ile bu olayı hayranlarıyla kutlayacak.

Biletler Mobilet'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.