We Jazz Bodrum

hindi zahra

Bu sene yazı Bodrum’da caz müziğinin en büyüleyici sesleriyle geçirmeye hazır olun. “We Jazz Bodrum” etkinliği kapsamında 26 Haziran’da Hindi Zahra, 27 Haziran’da ise Karsu Bodrum Antik Tiyatro’da konser verecekler.

Güzel sesiyle yorumladığı, caz ve dünya müziği karışımı şarkılarıyla dinleyicileri kendine güçlü bir müzik bağıyla bağlayan Hindi Zahra, Fas asıllı bir Fransız. 2009 yılında "Beautiful Tango" single'ı ile ne kadar başarılı olacağının sinyalini veren müzisyen, ilk albümü "Handmade"i  2010 yılında çıkardı. Albümüne verdiği isimden de tahmin edileceği gibi bütün aranjmanı ve prodüksyonu kendisi yaptı. Özlemle yeni şarkılarını bekleyen hayranları için ise 2015'in Nisan ayında ikinci albümü "Homeland"i yayımladı ve albümle de beklentileri fazlasıyla karşıladı.

We Jazz Bodrum etkinliğinin startını verecek olan Hindi Zahra, 26 Haziran Pazartesi akşamı, yani bayramın ikinci günü, Bodrum Antik Tiyatro’da olacak. 

karsu

Hollanda doğumlu genç Türk yetenek Karsu, babasının Amsterdam’daki restoranında piyano çalarken ve şarkı söylerken keşfedildi ve yeteneği bir anda bütün dünyaya yayıldı. Onun yeteneğini keşfedenler televizyon programlarına davet etti ve bu da Karsu’nun dünyanın en prestijli salonlarından New York’ta bulunan Carnegie Hall’a davet almasını sağladı. 2012’de ilk albümü "Confession"ı çıkardı. Caz, blues, funk ve Türk müziği öğelerini içeren bu albümü, müzik otoriteleri tarafından oldukça olumlu yorumlar aldı. Almanya, Belçika, Endonezya, Brezilya, İngiltere, Amerika ve Türkiye’de konserler vererek ününü dünyaya yayan Karsu’nun albümü "Colors" ise Eylül 2015’te çıktı.

Karsu, 27 Haziran Salı akşamı, yani bayramın üçüncü günü, Bodrum Antik Tiyaro’da konser verecek.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.