Yasmin Levy Aralık'ta İstanbul'da

yasmin levy

Ladino müziğinin başarılı ismi Yasmin Levy, 23 Aralık'ta Zorlu PSM Ana Tiyatro'da konser vermeye hazırlanıyor.

Başarılı sanatçı Yasmin Levy, 6 yaşındayken piyano çalmaya başladı. 2002 yılında 21 yaşındayken uluslararası bir platformda seyircilerin karşısına ilk defa çıkan sanatçı, 2004 yılında ilk albümü “Romance & Yasmin”i piyasaya çıkardı.

Manisalı bir Sefarad olan ve kendisini bu müziği yaşatmaya adayan bir babanın kızı olan Yasmin Levy, bu durumu kendi müziğine de yansıttı. Latin ve Sefarad müziğinden, İspanyol Flamenko’suna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna pek çok müzik kültürünü kendi müzik tarzında başarıyla uygulayan sanatçı, müzikal uzlaşma sağlamaktan gurur duyduğunu da ekliyor. Türk yaylı çalgılarının ezgilerini de ihmal etmeyen Yasmin Levy, etkileyici sesiyle yorumladığı şarkılarıyla dinleyicilerine bambaşka bir müzik zevki tattırıyor.

Buika, Enrico Macias, Yiannis Kotsiras, Eleni Vitaly, Natacha Atlas, Montse Kortes’in yanında İbrahim Tatlıses, Kubat ve Ömer Faruk Tekbilek gibi Türk sanatçılarla da çalışan güzel şarkıcı, 23 Aralık akşamı Zorlu PSM Ana Tiyatro'da sizleri ilginç bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Etkinliğin biletleri Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.