Bu Oyunda Bir Terslik Var: Yoldan Çıkan Oyun

yoldan cikan oyun

Bol ödüllü “The Play That Goes Wrong”, yani Türkçesiyle "Yoldan Çıkan Oyun", bu sezon da Zorlu PSM’de aksiliklerle güldürmeye devam ediyor.

Aslında oyun 1920’lerde işlenen gerçek bir cinayeti anlatıyor. Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro topluluğu aracılılığıyla da sahnelere taşındı. İngiltere’nin en önemli tiyatrolarından biri olan West End tarafından tekrar sahnelenmeye başlayan oyun, 2014 yılında galasını yaptı. Bu sene Oliver Ödülleri’nde En İyi Komedi ödülünü alan The Play That Goes Wrong, whatsonstage.com’da ise 2014 yılının En İyi Komedi’si seçildi.

Bizde ise Mehmet Ergen tarafından Türkçeye çevrilip Lerzan Pamir tarafından yönetilen Yoldan Çıkan Oyun, ilginç hikayesiyle Türk seyircilerinin de dikkatini çekmeyi başarıyor. 1920’lerde bir cinayetin üzerine kurulu olan oyunda, kahramanlarımızın başına bin bir türlü terslik geliyor. Kahramanlarımız da bu tersliklerle boğuşurken, izleyiciler birbirinden komik tersliklere şahit oluyor ve salondan kahkahalar hiç eksik olmuyor. Oyunun başrollerinde ise Sarp Apak, Öner Erkan, Defne Koldaş, Pelin Ermiş, Haki Biçici, Baran Güler, Kubilay Çamlıdağ ve Gökçen Gökçebağ’ı görüyoruz.

Yoldan Çıkan Oyun 12 ve 20 Ocak,  tarihlerinde seyircilerini Zorlu PSM Drama Sahnesi’ne bekliyor.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.