Yusuf Aygeç “Hayat Kadar Gerçek”

hayat kadar gercek

‘Bir gün kendini doğanı yaşarken bulacaksın.’

Sevil Dolmacı Art Consultancy’de 21 Kasım - 21 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan sanatçı Yusuf Aygeç’in “Hayat Kadar Gerçek” adlı kişisel sergisi sanatseverlere buluşuyor. Üçüncü kişisel sergisi olma özelliği taşıyan bu sergide sanatçı, ‘kimlik, bellek ve zaman’ kavramlarını işliyor.

Aygeç’in tuval yüzeylerinde oluşturduğu kurgular, sanatçının iç dünyasını yansıtırken güncel imgelerin gerçekliğini sorguluyor ve izleyiciyi bu sürece dahil ediyor.

Yaptığı okumaları, gözlemleri ve tecrübelerini kişisel bellekteki ortak hissedişlerle bağ kurarak, ortaya çıkarttığı anımsatıcı imgeler ile izleyicilere ortak bellekleriyle ilgili ipuçları veriyor. Bu ipuçlarını verirken sıklıkla kullandığı, ilk andan itibaren değerini ve popülerliğini kaybetmemiş en değerli element ve belki de sistemin en büyük zaafı olan altını görüyoruz. Kullandığı figürler üzerinden anlattığı hikayeleri masalsı bir doğanın içerisinde bizleri bilindik hikayeler ve dostluklar karşılıyor.

Sanatçının doğadan beslenerek kullandığı motifler ve dokusal zenginliklerle ortaya çıkarttığı farklı yüzeyler, izleyicileri hikayenin derinliklerine taşıyor.

“Hayat Kadar Gerçek” sergisi 21 Kasım - 21 Aralık 2017 tarihine kadar Narmanlı Apartmanı’nda Sevil Dolmacı Art Consultancy’de görülebilir.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.