Bir Oyunculuk Şöleni: Yutmak

yutmak

“Ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. Onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. Sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum, ve bilmelisin, işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım.”

Yazar Stef Smith’in kaleminden çıkan 3 farklı kadın karakterinin hikayesini anlatan Yutmak oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

Eski bir dansçı olan ve dünyadaki acılara katlanamadığını fark edip kendini evine kapatan Anna; hayatı onu terk edip giden kocasından ibaret olan Rebecca ve bir kadın bedenine hapsolmak zorunda kalan, rehabilitasyon merkesinde çalışan Samantha.

Bu üç farklı kadının yolu ortak bir paydada kesişiyor. Ortaya da izlenilesi bir kendini keşfetme, iyileşme ve özgürleşme hikayesi çıkıyor.

Eleştirmenlerin “bir oyunculuk şöleni” olarak bahsettiği Yutmak, 15 Nisan’da Zorlu PSM’de, biletler Biletix'te.

21-22-29-30 Nisan ve 10-12 Mayıs tarihlerinde ise Craft Kadıköy’de sahnelenecek, biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.