Karmaşık Düzlem Sergisi Galeri Merkür'de

karmasik duzlem

Galeri Merkür, 25 Aralık 2017 - 19 Şubat 2018 tarihleri arasında “Karmaşık Düzlem” adlı grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğünü İpek Yeğinsü’nün üstlendiği sergi, konusunu mühendislikten bilgisayar bilimine, kuantum fiziğinden fraktallara birçok alanda kullanılan karmaşık sayıların geometrik uzamdaki karşılığından alıyor.

Geçmiş, şimdi ve geleceğin tüm katmanlarının bağlam düzleminde eriyip iç içe geçtiği günümüzde, Postmodernite’nin dönüştürdüğü gerçeklik algımızın belki de en salt ifadesini bulduğu karmaşık düzlem kavramını, onu genellikle bağdaştırdığımız dijital teknolojiler yerine resim, heykel, fotoğraf gibi teknikler üzerinden irdeliyor.

karmasik duzlem

 

Sergide Ahmet Duru, Aslı Aydemir, Deniz Defne Acerol, Gamze Zorlu, Görkem Dikel, Gözde Başkent, Kerem Ağralı, Melike Kılıç ve Şener Yılmaz Aslan’ın resim, desen, seramik, kağıt kesme ve fotoğraf gibi farklı tekniklerdeki yapıtları yer alıyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.