Lastik Project: Manipulatif

Manipulatif
Manipulative
09.09 - 28.10.17

manipulatif

Eylül ayının ilk haftasında faaliyete geçen Lastik Project ilk sergisini Ulaş Parkan küratörlüğünde 9 Eylül'de gerçekleştirdi. Sergide yer alan sanatçılar: Hyun Cho (1982), Tom Fellows (1983) ve Kerim Zapsu (1989). Ekim sonuna kadar sürecek sergi iki bölümden oluşuyor. Bu proje 2017 yılında kurulmuş olan Lastik Project sanatçı inisiyatifi için bir ilk. Baltimore, Londra, Melbourne, New York, San Francisco, Seoul gibi farklı şehirlerde yaşamış ve bireysel sergiler açmış inisiyatif sanatçıları için en belirleyici ortak nokta ise, tabii, son bir senedir İstanbul içerisinde yaşayıp üretiyor olmaları.

Üç sanatçının da üretim süreçleri ve hikaye anlatımlarında oluşturdukları plastik dil alışagelmişin dışında olmanın getirdiği samimiyetin birer yansıması olarak bu sergide bir arada duruyorlar. Cho’nun dijital şiirleri ve mekanik assamblageları, siber-romantizm ve siber-punk referansları içerirken post-modern ve hatta post-internet zamanlarında aynı anda heykeltıraş ve şair olmaktan bahsediyor. Fellows’un Mekanik Erozyon serisi ise görünüş itibariyle satıh üzeri soyut konstrüksiyon olarak belirmelerine rağmen üretim sürecinde heykelden bildiğimiz eksiltme yönteminin açık uçlu birer düzenlemeleri aslında. Zapsu’nun kinetik heykellerinde ortaya çıkan ve kabaca tasarlanmış olan dördüncü boyut ise gerçek anlamda sergiye ritmini veren üçüncü önemli öğe.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.