SPOT.TER İlkbahar 2018 Tüm Hızıyla Devam Ediyor

spotter

Her dönem kültür ve sanat dünyasını yakından takip etmek isteyenler için farklı bir tema üzerinden düzenlediği atölye ziyareti, konuşma, seminer, özel koleksiyon ziyareti, sergi ve fuar ön izlemesi, direktörü / küratörü / sanatçısı eşliğinde müze, kurum ve galeri gezisi gibi pek çok farklı etkinlik sunan SPOT.TER dopdolu ve keyifli bir dönem daha geçiriyor. Sonbahar 2018 döneminde “Koleksiyonerlik” teması etrafında organize edilen etkinlikler ile Marcus Graf, Levent Çalıkoğlu, Azade Köker gibi sanat dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra pek çok farklı koleksiyoner, konuşmacı ve sanatçı SPOT.TER’lar ile bir araya geldi. Sonbahar 2017 dönemi kapsamında tüm üyelik paketlerinde üç ay içerisinde 26 farklı etkinlik sunan SPOT.TER üyelik programı, 35’ten fazla sanat ve kültür dünyası profesyonelini bünyesinde ağırladı.

spotter

Sonbahar 2017 döneminde yoğun talep gören “Koleksiyonerlik” teması İlkbahar 2018 döneminde de farklı isimler ve etkinlikler ile devam ederken; fotoğraf, heykel, yerleştirme, video ve resim gibi farklı mecralar üzerinden inceleniyor. Bozlu Art Project direktörü Oğuz Erten’in “Türkiye’de Sanat Koleksiyonculuğu” başlıklı konuşmasıyla 20 Şubat günü başlayan dönem, alanında bilinen sanatçılar, küratörler ve bu mecraların koleksiyonerleri ile düzenlenen buluşmalar eşliğinde devam ediyor. SPOT.TER İlkbahar 2018 döneminde şimdiye kadar sanatçı Ahmet Elhan, Volkan Aslan ve Refik Anadol, küratör Derya Yücel, koleksiyoner Leyla ve Şevki Pekin ile buluşuldu. Dönemin gelecek etkinliklerinde ise koleksiyoner Selman Bilal ve Emin Hitay, Sotheby’s’ten Elif Bayoğlu ve yönetmen ve akademisyen Ela Başak Atakan ile gerçekleşecek etkinlikler programda yer alacak. Bununla birlikte galeri turları ve Mamut Art Project gezisi gibi güncel sanat takvimi doğrultusundaki etkinlikler de her zaman olduğu gibi SPOT.TER üyeliği ile takip edilebilecek.

Üyelik paketlerinden herhangi birini seçerek SPOT.TER olan her bir üye, aynı zamanda bugüne dek 32 sanatçının yeni iş üretimi, sunum, konuşma ve film gösterimlerinin gerçekleşmesine destek veren SPOT Destek Fonu’nun bir parçası olarak sanat eğitim ve üretimine katkı sağlayacak. Bu sene Performistanbul’un gerçekleştirdiği “İhtiyaç: SEN - 672 Saatlik Canlı Süreç” ve 4. Mardin Bienali’ne katkıda bulunan SPOT Destek Fonu, gelecek dönem çalışmalarına da heyecanla devam ediyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.