4 Aralık Haftası Salt Galata'da Neler Oluyor

biriken

Biriken sanat topluluğu üyeleri Melis Tezkan ve Okan Urun’un, The Doors müzik grubunun “The End” şarkısından esinle şekillenen yerleştirme-performansı This is the end, beautiful friend 5-6 Aralık’ta SALT Galata’da gerçekleşecek. 

Bu performansta fiziksel ve duygusal bir bütünlük içindeki iki beden, ışık ve müziğin yarattığı ritim eşliğinde nefes tutma eylemi etrafında bir araya gelecek. 13. Sharjah Bienali’nin Bahar adlı İstanbul ayağı için üretilmiş olan performans, The Doors'un “The End” şarkısından esinle şekillenecek.

This is the end, beautiful friend
5-6 Aralık, 19.00
SALT Galata, Kat -1

eliomontari

Mimar ve fotoğrafçı Elio Montanari’nin Yararlı Sanat Ofisi’ndeki konuşması, sanatçının “extra large” olarak nitelendirdiği ahşap kamerasının fiziksel üretim süreci ile bu sürece eşlik eden dil ve anlam ağları arasındaki ilişkiye odaklanacak. 

Konuşma dili İngilizce’dir. 

Yararlı Sanat Ofisi Konuşmaları: Elio Montenari
7 Aralık, 19.00
SALT Galata, Kat-3

daremoshiranai


Bu yılın Perşembe Sineması gösterim programının son filmi Dare mo shiranai [Kimse Farketmiyor] (2004), anneleri Keiko tarafından terk edildikten sonra Tokyo’da, küçük bir apartman dairesinde başlarının çaresine bakmak zorunda kalan dört kardeşin hikâyesini anlatır. 

Gerçek bir hikâyeden uyarlanan Dare mo shiranai’nin Altın Palmiye’ye aday gösterildiği 57. Cannes Film Festivali’nde, filmde Akira rolünü canlandıran Yûya Yagira En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 

Perşembe Sineması
Dare mo shiranai [Kimse Farketmiyor] (2004)
7 Aralık, 19.00
SALT Galata, Oditoryum

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.