Yazın Nerede, Hangi Festivaller Bizi Bekliyor?

Yazın gelmesiyle o çok sevdiğimiz festivallere de yaklaştık... Biletler tükenmeden festival programınızı yapmanız için size mini bir rehber hazırladık. Mutlaka göz atın!

Chill-Out Festival

İstanbul’un en köklü festivallerinden biri olan Chill-Out festivali, bu yıl 28-29 Mayıs tarihlerinde yine Life Park’ta gerçekleşecek. Piknik tadında çimlere yayılarak gerçekleştirilen festival; caz’dan soul ve funk’a, house’dan indie’ye kadar çeşitli müzik türüyle takvimini düzenliyor. Festival, her zamanki gibi öğlen 12'den gece yarısına kadar hem cumartesi, hem pazar günleri tüm gün boyunca 3 sahnede toplam 24 saatlik müzik programlarıyla müzikseverleri eğlendirecek.

Chill Out Festivali geçtiğimiz yıl ilk kez Bodrum’da da düzenlenmişti. Chill Out Festivali, bu yıl 23-24 Temmuz tarihlerinde yine Xuma Yalıkavak’ın eşsiz atmosferinde müzik severleri bir araya getiriyor.

Biletler: Biletix'te

İstanbul Tiyatro Festivali

İKSV’nin düzenlediği, 20. İstanbul Tiyatro festivali yine zengin bir programla izleyicilerle buluşuyor. 3 Mayıs – 28 Mayıs tarihleri arasında İstanbul tam bir tiyatro şölenine dönüşecek. Festivalde Türkiye’den 23 oyun gösterilirken yurtdışından 9 oyun gösterilecek. Aynı zamanda 90’a yakın dans ve performans sunulacak.

Biletler: Biletix'teİstanbul Müzik Festivali

Haziran ayında şehrin her bir tarafından klasik müzik çalacak. İKSV’nin düzenlediği İstanbul Müzik Festivali bu yıl Shakespeare’den ve aşktan ilham alıyor! “Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız” dizelerinden esinlenen temasıyla 1 – 24 haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. 600'e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da 26 konserde ve 17 mekanda ağırlayacak.

Biletler: Biletix'te


İstanbul Caz Festivali

Temmuz’da İstanbul’da caz tınıları eksik olmayacak! 27 Haziran-25 Temmuz tarihleri 23. kez düzenlenecek olan İstanbul Caz Festivali caz, funk, dünya müziği, blues ve rock’ın önde gelen isimlerini ağırlayacak. Yaklaşık 20 mekanda, 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçılar, 50 konser düzenleyerek sanatseverlerle buluşacak.

Biletler: Biletix'te

Bodrum Unifest

13. yıldır geneleksel olarak düzenlenen Bodrum Unifest, bu yıl 19-22 mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Yaz tatillerinin muhteşem organizasyonu özellikle gençleri çok eğlendirecek. Geceleri birbirinden ünlü sanatçıların konserleriyle, gündüzleri ise Happy Hour partileriyle çok eğlenecek, yerimizde duramayacaksınız!
Antalya Mediterranean Latin Dans Festivali

Antalya Mediterranean Latin Dans Festivali 100’ü aşkın dünyaca ünlü yıldızı getiriyor. Dünya’nın en eski ve büyük festivali olan, Los Angeles Salsa Kongresi’ni düzenleyen Torres, Türkiye’de yıllarca sürecek projenin ikinci yılını gerçekleştiriyor. Gün boyu başlangıç seviyesinden ileri seviyeye pek çok dersin verildiği ve akşam showlarıyla herkesi kendine hayran bırakacak yıldızların sahne alacağı festival dans severleri çok eğlendirecek.
Burn Electronica Festival

Burn Electronica Festival iki yıl aradan sonra İstanbul ve Çeşme’de! Yazın en büyük elektronik müzik buluşması 5-6 Temmuz Çeşme’de, 13-14 Ağustos İstanbul’da gerçekleşecek. Festivale Aril Brikha, Bob Moses, Efdemin, John Digweed,  BeeGee, Murat Uncuoğlu, Ferhat Albayrak gibi birbirinden ünlü isimler geliyor.

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.