Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum

iainreid

Iain Reid’in kaleminden Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (I’m Thinking of Ending Things), 11 Kasım’da hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alırken, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında da TÜYAP 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşacak.

Yepyeni yayınevi Hep Kitap, polisiye/gerilim serisinde ilk olarak bir ilk romanı, Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’u okurlarla buluşturuyor. Bu ilk romanıyla psikolojik gerilim türünün başarılı örneklerinden birine imza atan Iain Reid, bundan böyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Daha önce kaleme aldığı kitaplarla kurgudışı eser kategorisinde farklı ödüller kazanan Reid, insan psikolojisinin derinliklerinde dolanırken yalnızlığın hangi boyutlara varabileceğini yetkin bir dille anlatıyor. Begüm Kovulmaz’ın çevirisiyle okurlara ulaşan kitap, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyanın kapılarını açıyor.

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, okuru ilk sayfadan itibaren içine alacak, şaşırtıcı sonuyla benlik, irade ve ilişkiler hakkında bir kez daha düşündürecek, gerilim dozu yüksek bir roman. Adsız kadın kahramanın, terk etmeyi düşündüğü erkek arkadaşı Jake’le çıktığı araba yolculuğuyla başlayan Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, okuru hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyaya götürüyor.

Reid, kurgunun bütün araçlarını ustaca kullanarak kimlik arayışının psikolojik bir işkenceye dönüşünü anlatıyor.
Kirkus Reviews

Iain Reid gerilimi felsefe ve psikolojiyle harmanlayarak tüyler ürpertici bir romana imza atmış.
Publishers Weekly

Son derece cesur ve özgün.
The Chicago Tribune

Korkunuz ve huzursuzluğunuz her sayfada katlanarak artacak.
Entertainment Weekly

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.