Diynamic Festival İkinci Kez İstanbul'da

diynamic festival

Hamburg çıkışlı Diynamic Festival, üç yıl aradan sonra ikinci kez İstanbul'da Kafes'te elektronik müzikseverleri yeniden ağırlamaya hazırlanıyor.

Almanya'nın Hamburg şehrinde Solomun ve Adriano Trolio tarafından kurulan Diynamic Music, kısa sürede elektronik müziğin en prestijli label'larından biri oldu. Aynı zamanda pek çok yetenekli dj'i müzik piyasasına kazandırdı. Bu sene birbirinden başarılı dj'lerin oluşturduğu line up'ıyla 4 Ağustos günü Kilyos'ta Kafes'te düzenlenecek.

Etkinliğin bileti Biletix'te.

Yeni isimlerin katılımıyla daha da güçlenen line up ise şöyle;

solomun

Solomun

Bosna Hersek'te doğan ve Hamburg'ta büyüyen Mladen Solomun, yarattığı tarzıyla elektronik dans müziğin en başarılı isimlerinden biri oldu. Solomun müziğinde R&B, funk, soul 80'ler ve disco müziğinden ilham aldığını belirtiyor. 2006 yılında Adriano Trolio ile beraber kurduğu ve kısa süre içinde prestijli bir plak şirketi olan Diynamic Music ile de Stimming, HOSH, Ost & Kjex ve Uner gibi pek çok yetenekli dj'i müzik dünyasına kazandırdı.

adriatique

Adriatique

İsviçreli Adrian Schweizer ve Adrian Shala ikilisi tarafından kurulan Adriatique, Diynamic Music'in en büyük yetenekleri arasında yer alıyor. Kendi yaptıkları parçalar kadar, yaptıkları setlerle dikkat çeken grup, İstanbul'da ve İzmir'de pek çok kere setlerinin başına geçmişti. Deep house müziğin sağlam ismi, Diynamic Festival kapsamında tekrar İstanbul'da olacak.

 

kolektif

Kollektiv Turmstrasse

1998 yılında Christian Hilscher ve Nico Plagemann'dan tarafından kurulan Kollektiv Turmstrasse, Hamburg'lu vee elektronik müziğin başka bir başarılı ismi. Minimal techno/house türünün başarılı bir temsilcisi olan grup, Diynamic Festival'le İstanbul'da dj setlerinin başında olacak.

hosh

H.O.S.H.

Almanya doğumlu Holger Behn, yani bidiğimiz sahne adıyla H.O.S.H., 2006 yılından beri Diynamic Music'in kadrosundaki önemli isimlerinden biri. Profesyonel müzik hayatına  neredeyse ergenlik çağlarından itibaren başlayan H.O.S.H, elektronik ve house müzikte geleceği yakalayan bir tarz benimsedi.

magdalena

Magdalena

Festivalin kadın dj'lerinden biri olan Magdalena, kendi radyosunda program yapmakla birlikte Berlin ve Ibıza gibi eğlence hayatının popüler olduğu yerlerde dj'lik yapıyor. Hamburglu dj, festivalin dikkat çeken katılımcılarından biri olacak.

johannes brecht

Johannes Brecht

Alman müzisyen Johannes Brecht, müzik piyasasına yeni yeni adım atmış olmasına rağmen başarıyı şimdiden yakalamış bir müzisyen. Canlı performansı hayranlık uyandıran yetenekli dj Brecht, Diynamic festivalin iddialı isimlerinden biri.

karmon

Karmon

Sakin ama bir o kadar eğlenceli ve keyif veren müzik setlerinin altına imzasını atan Karmon, remixleriyle de Diynamic katılımcılarını coşturacak gibi gözüküyor.

undercatt

Undercatt

Luca Luperini ve Elia Chrecchi isimli iki İtalyan kökenli beyefendinin müzik projesi olan Undercatt, tahmin edilemeyen müzik setleriyle festivalin katılımcılarını en çok şaşırtacak isim olacak gibi duruyor. 

Lehar

Lorenzo Esposito'nun bir house müzik projesi olan Lehar, durdurak bilmeyen enerjik setleriyle İstanbullulara bir kez daha dans dolu saatler yaşatmaya hazırlanıyor.

 

musumeci

Musumeci

Sicilyalı dj ve prodüktör Mauro Di Martino, Diynamic bünyesinin en deneyimli ismi. 80'li yıllardan beri Musumeci projesiyle profesyonel müziğin içinde olan dj ve prodüktör, Diynamic Festival ile bir kez daha ülkemizde olacak.

Andy Bros

Caz ve funk müziği, elektronik müzik ile en iyi harmanlayan isimlerden biri olan Andy Bros, Diynamic'in en değişik müzik türündeki performanslarından birine imzasını atacak.

Magit Cacoon

Festivalin bir diğer kadın dj'i olan Magit Cacoon, eğlenceli ve enerjik performansıyla herkesi dans ettirecek gibi gözüküyor. 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.