İngiliz Müzik İkilisi Hurts Geliyor

hurts

İngiliz synth-pop ikilisi Hurts, 10 Şubat’ta Zorlu PSM’ye geliyor.

Şimdiye Manchester’dan çıkmış olan en karizmatik ve cool müzik ikilisi, 2009 yılında Adam Anderson ve Theo Hutchcarft tarafından kuruldu. Daha önce başka müzik gruplarında geçmişleri olan bu iki genç adam, rautrock, new wave ve R&B türlerinden ilham alarak kendi tarzlarını oluşturdular ve Hurts adını aldılar. Synth-pop olarak adlandırabileceğimiz tarzlarına biraz karanlık ve duygusal melodiler eklediler.

İsveçli yapımcı Jonas Quant ile beraber “Wonderful Life”, “Evelyn” ve “Unspoken” şarkılarını internet ortamında kaydettiler ve Major Label plak şirketi grubu onları hemen sahiplendi. “Blood, Tears and Gold” ve “Better Than Love” şarkılarının videolarıyla da büyük ses getirdiler. Bu başarıları 2010 yılında çıkardıkları ilk albümleri “Happiness”a da yansıdı: Yılın en hızlı satan albümü Hurts’ün oldu.

2013 yılında ikinci albümleri “Exile”ı ve 2015 yılında üçüncü albümleri “Surrender”ı, gün geçtikçe sayıları artmakta olan hayran kitlelerine sundular. Son olarak ise 29 Eylül 2017’de “Desire” adlı yeni albümlerini tanıttılar. Desire’ın diğer albümlerden farkı ise grubun şarkılarında tutku, acı ve arzuyu anlatmaları oldu.

Biletler yakın zamanda satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.