King Gizzard & The Lizard Wizard Şehrin Göbeğine Geliyor

king gizzard and the lizard wizard

Salon’da verecekleri konserlerinin tüm biletlerini ışık hızıyla kadar tükenen, rock dünyasının son zamanlardaki en iyi projeleri arasında yer alan King Gizzard & The Lizard Wizard, Gezgin Salon kapsamında hayranlarıyla ikinci bir buluşma için 5 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’a geliyor.

Gezgin Salon’un ikinci ayağında King Gizzard & The Lizard Wizard’ın canlı performansı ve çok yakında açıklanacak birçok isimle bir kez daha şehirde festival havası yaşanacak. Tame Impala, Pond, Jagwar Ma gibi isimleri hayatımıza sokan Avustralya’da 2011’de kuruldan King Gizzard & The Lizard Wizard, 60’lardaki saykedelik müzik patlamasını hatırlatan çiğ ve kirli kayıtlarıyla, eskiye gönderme yapan yepyeni bir proje olarak hayata geçti. Bir yıla uluslararası basında ve müzik dünyasında büyük yankı uyandıran üç albüm sığdıran grup, türden türe atlayan ve bambaşka konseptler denedikleri albümleri ve neredeyse kişiye özel ürettikleri evladiyelik plaklarıyla dünya çapındaki bilinirliklerini hızla arttırdılar. Yakından tanıdıkları Türk ezgileri, Aşık Veysel esintileri onları Türkiye’deki dinleyiciye daha da yakınlaştırdı. Yıllardır gelmek istedikleri İstanbul’a sonunda adım atacak olan King Gizzard & The Lizard Wizard, Salon'da biletleri tükenen üç konserin ardından hayranlarının onlara olan yoğun ilgisini karşılıksız bırakmıyor ve bir kez daha onlarla buluşmaya geliyor.

King Gizzard & The Lizard Wizard ve çok daha fazla isim, 5 Ağustos’ta Küçük Çiftlik Park’ta olacaklar.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.