Magic of Drums and Percussions

tamburi mundi

Saint Benoît Fransız Lisesi, Silüet Salonu'nda, dünyaca ünlü perküsyon ve bendir festivali Tamburi Mundi'nin ilk defa İstanbul'a gelen özel ve olağanüstü projesi ''Magic of Drums and percussions'' konseri gerçekleşecektir.

Silüet Salonu, sizleri 13 Şubat Salı günü saat 19:00'da, Murat Çoşkun ve perküsyonist Mehmet Akatay'ın birlikte sergileyeceği performansı izlemeye davet ediyor. Konserde, Bettina Castano'nun danslarından oluşan özel bir koreografiye de yer verilecektir. Sadece bu konser için Almanya'dan ve İspanya'dan gelen sanatçılarımız, sahnemizi bu konserle onurlandıracaklardır.

Murat Çoşkun

Murat Çoşkun, müzikal çalışmalarında kültürel buluşmayı teşvik etmektedir. Çoşkun'un müzikal yolculuğunun temelinde, Doğu ile Batı arasında uyumlu ve melodik kültürel köprülerin kurulması yatmaktadır. Bu denge ve uyum arayışında, Murat Çoşkun kültürleri bir araya getirmeyi ve birleştirmeyi hedeflemektedir. Uzun yıllar Almanya'da yaşayan sanatçı, Tamburi Mundi uluslararası perküsyon festivalinin kurucusudur. Bu festival kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinde sahne almaktadır. Murat Çoşkun aynı zamanda ''Mannheim Popakademie'''de perküsyon dersleri vermektedir.

Bettina Castano

Dünyaca ünlü flamenco dansçısı Betina Castano, dünyanın sayılı dansçıları arasında gösterilmektedir. Bu güne kadar, flamenko grupları, kuartetler, triolarla çalıştığı gibi, filarmoni orkestralarıyla da sahneye çıkmıştır.

Mehmet Akatay

Türkiye'nin sayılı perküsyonistlerinden biri olan Mehmet Akatay Tarkan ve Sezen Aksu gibi Türkiye'nin dünyaca tanınmış sanatçılarının orkestralarında baş perküsyonist olarak müzik yapmaktadır. Sanatçının en son 2017 yılında Sazlı Sözlü Project albümü yayınlanmıştır.

Ritm ve vurmalı şarkılar dünyasının iki eşsiz ustası Mehmet Akatay ve Murta Çoşkun'u biraraya getiren bu konser, Sevilla'dan(İspanya) gelen flemenko dansçısı Bettine Castona ile beraber izleyicilerine muhteşem bir görsel ve işitsel şölen vaad etmektedir.

Bu muhteşem gösteriyi sakın kaçırmayın!

 

 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.