Mark Eliyahu Açıkhava'da

mark eliyahu

Dağıstan doğumlu kamança üstadı Mark Eliyahu, 3 Ağustos'ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'na geliyor.

150 yıllık kamançası ile dinleyenleri deriden etkileyen melodilerin yaratıcısı Mark Eliyahu’nun müziğe olan ilgisi ve yeteneği genlerinden geliyor. Zira sanatçının babası Piris Eliyahu, ünlü bir besteci ve kompozitör. Yani anlayacağınız müzik notaları sanatçının DNA’sında mevcut.

Müziğinde ağırlıklı olarak Türk, Azeri ve İran müziğinden tınıları duyduğumuz Eliyahu, müziği kalbinin en derinliklerindeki his ile yaptığını ve bu hisle insanlara dokunduğu bilmenin onu çok mutlu ettiğini belirtiyor.

Sanatçı, İsrail’e yerleştikten sonra babasıyla birlikte “The Spirit of the East” adlı albümü kaydetti ve turneye çıktılar. Nobel Ödülü gecesi, Kudüs Piyor Festivali, Uluslararası Ud Festivali, Krakow Yahudi Festivali’ne kadar pek çok önemli gecede sahne aldı. Özellikle Mahmut Orhan’ın da remix’ini yaptığı “Journey” şarkısıyla dikkatleri üzerine çekti.

Ünlü kamanca virtüözü Mark Eliyahu, 3 Ağustos Cuma akşamı İstanbullulara muhteşem bir açıkhava konseri verecek.

Biletler Biletix'te.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.