10-17 Ağustos Haftası Vizyon Filmleri

Bu hafta 7 yabancı, 2 yerli yapım olmak üzere 9 yeni film vizyondaki yerini alıyor.

the meg

MEG . DERİNLERDEKİ DEHŞET

Yönetmen: John Turteltaub
Oyuncular: Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson

Derinlerdeki dehşet, çok eski zamanlardan kalan bir canavarı engellemeye çalışan Jones Taylor'ın hikayesini izleyiciye sunuyor. Derin deniz sualtısı, uluslararası gözlem programının bir alanıdır. Ancak neslinin tükendiğine inanılan yaratık tarafından saldırıya uğrayan denizaltı, Pasifik Okyanusu'nun en derin bölgesinde yer almaktadır. Çinli okyanus bilimcisi, derinlikteki sualtının mürettebatını kurtarması için uzman dalgıç Janos Taylor'ı tutar. Taylor, tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği duşunulen Megalodon ile suyun derinliklerinde sıkışan herkesi kurtarmak için kendi yaşamını riske atacaktır..

beni satan casus

BENİ SATAN CASUS

Yönetmen: Susana Fogel
Oyuncular: Mila Kunis, Kate Mckinnon, Justin Theroux 

Audrey ve Morgan iki yakın dosttur. Los Angeles'ta yaşamakta olan iki arkadaşın sakin giden yaşamları, Audrey'nin eski sevgilisinin gelmesiyle değişir. Adamın peşinde suikastçılar vardır. Audrey, eski sevgilisinin ajan olduğunu öğrenince, Morgan'la beraber ona yardım etmeye karar verir. Böylece hepsi kendini, sonu belli olmayan bir maceranın içinde bulur. Uluslararası bir komploya karışan ekip kısa zaman içinde her şeyi çözmek zorundadır.

bitmeyen gece

BİTMEYEN GECE

Yönetmen: Brad Baruh
Oyuncular: Brea Grant, Barbara Crampton, Aj Bowen 

James'e ölümcül bi kanser teşhisi konulmuştur. Eşi Casey, bunun üzerine farklı bir tedavi yöntemi denemek için, çocukları ve yakın dostlarını da alıp esrarengiz bir kulübeye gider. Kulübe Oregon'un oldukça ıssız bir bölgesindedir ve iyileştirici etkisi olduğuna inanılmaktadır. James yakacak odun bulmak için ormana gittiğinde baygın bir kadın bulup, kaldıkları kulübeye getirir. Bu gizemli kadın ise tüm ailenin hayatını değiştirecek bir olaya sebep olacaktır.

durumunu guncelle

DURUMUNU GÜNCELLE

Yönetmen: Scott Speer
Oyuncular: Ross Lynch, Courtney Eaton, Olivia Holt

Kyle Moore'un anne ve babası kısa süre önce ayrılmıştır. Kyle yeni bir okula başlamıştır ancak onun hiçbir şey yolunda gitmemektedir. Çünkü arkadaşları tarafından sevilmemiştir. Bir gün, telefonuna yüklediği sihirli uygulama sayesinde her şey değişecektir. Kyle'nin yaptığı paylaşımlar bu uygulama sayesinde gerçeğe dönüşür. Uygulamanın verdiği talimatları eksiksiz yerine getirince istediği güzel hayata kavuşur. Okulun en popüler öğrencisi olmayı başarır. Ancak, çok geçmeden sihirle oluşturduğu bu yaşamın sandığı kadar mükemmel olmadığını anlayacaktır. 

ev kadini

EV KADINI

Yönetmen: Can Evrenol
Oyuncular: David Sakurai, Defne Halman, Ali Aksöz 

Karlı bir akşamda küçük Holly'nin kardeşiyle babasını, cinnet geçiren annesi vahşice öldürür. Bu olaydan sonra Holly'nin yaşamı alt üst olur. Yaşananlardan sonra yıllar geçmesine rağmen Holly'nin gördüğü kabuslar bitmez. Eski bir arkadaşı onu ünlü bir medyumun lideri olduğu bir tarikat ile tanıştırır. Medyum, Holly ile özel olarak ilgilenir. Fakat onun yüzünden tüm kabusları gerçeğe döner. 

sera

SERA

Yönetmen: Adem Uğur
Oyuncular: Deniz Sarıbaş, Atılgan Gümüş, Cem Özer 

Doktor Oğuz anlamlandıramadığı tuhaf olaylar yaşamakta ve her gece kabuslar görmektedir. Çalıştığı psikiyatri hastanesinde tedavi gören Sera'nın da benzer problemler yaşadığını öğrenir. Sera'nın yaşadıklarını çözerek, kendi sorularının da cevabını bulacağına inanan Oğuz'un zamanı sınırlıdır. Çünkü Sera'ya elektro şok yapılacaktır. Oğuz, Sera'yı dinledikçe kendini gizemli bir cinayet davasının içinde bulacaktır. 

gizem tren,

GİZEM TRENİ

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Nicoletta Braschi 

Aynı otelde kalan 3 kişi, farklı hikayelerle izleyici karşısına çıkıyor. Carl Perkins hayranı Jun ile Elvis Presley hayranı Mitsuko'nun, kocasının cenazesini Roma'ya götürmeye çalışan bir dul ile aynı otel odasında kalan kanun kaçağı kadının ve eşi tarafından terk edilen bir adamla, onun kayınbiraderinin hikayesi anlatılıyor. 

cilgin baskin

ÇILGIN BASKIN

Yönetmen: Dany Boon
Oyuncular: Alice Pol, Michael Blanc 

Johanna bir polis memurudur ve en büyük hayali özel bir time girebilmektir. Hayalini gerçekleştirmek için sloganı “Çağrıma Daima Cevap Ver” olan timin elemelerine katılır. Ancak bu, eğitim birimi şefinin hoşuna gitmez. Çünkü kadınların ekipte olmaması gerektiğine inanmaktadır. Johanna'nın babası ise bakanlıkta görevlidir. Bu nedenle şef, onun ekibe girmesini engelleyemez. Johanna, çocuksu ve sakar olduğu için, kendisini ekipten çıkarmak isteyen eğitim şefine kendini kanıtlamak için her şeyi yapmak zorundadır.

dovlatov

DOVLATOV

Yönetmen: Alexey German Jr.
Oyuncular: Artur Beschastny, Milan Maric, Danila Kozlovsky 

Dovlatov, eserlerinin yayımlanması için sürekli mücadele veren bir yazardır. Sovyet dergileri ve gazeteleri tarafından sürekli reddedilmektedir. Eserlerinin yayın organlarında hayat bulması için, Yazarlar Sendikası'na üye olması gerekir. Film, bir şeyler üretmekte sınır tanımayan bilgili yazar Dovlatov'un yaşamından kesitler sunarak, dönemin kültürel ve siyasi portresini izleyiciye sunuyor. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.