Sinemalarda 11 Kasım Haftası

11 Kasım Cuma günü üçü yabancı ikisi yerli olmak üzere beş film vizyona girdi. Keyifli Hafta sonları!

Benim Adım Feridun

Ersan uzun süreli bir ilişkinin içindedir ancak artık sevgilisine ilgi göstermeyi bırakır. Bu durumdan çok sıkılan Ayla, Ersan’ı terk eder. Ersan, çok ağır bir şekilde aşk acısı çekmeye başlar ve haftalar oyunca sevgilisinin gönlünü almaya çalışır ancak başarılı olamaz. Kafasını dağıtmak için çocukluğunun geçtiği Erdek’e gider. Sahilde dolaşırken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Biraz eğlenme düşüncesiyle düğüne girer ancak damadın babası, Ersan’ı yıllar önce küsüp Almanya’ya yerleşen kardeşinin oğlu Feridun sanır. İlk başta bu rolden memnun olan Ersan ilk fırsatta kaçarım diye düşünürken damadın kuzeni Hayal’i görür… Bir süre daha Feridun rolünü oynamak zorunda kalır. Çağan Irmak'ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Halil Sezai, Büşra Pekin ve Tarık Pabuçcuoğlu yer alırken filmin kadrosunda Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor.


Geliş

Dilbilimci Louise Banks, bir ders esnasında ABD'nin 12 farklı yerine gizemli bir uzay aracının indiğini öğrenir. Amerikan Ordusu'ndan Albay Weber, uzaylılardan alınan ses kayıtlarının çevrilmesi için Banks'ten yardım ister. Banks, matematikçi Ian Donnelly ve uzmanlardan oluşan ekip, uzay aracının içine girip mesajı anlayabilmek için çalışma başlatırlar. Uzay araçlarının indiği diğer ülkeler, uzaylılara saldırma hazırlığına başlar. Banks ve ekibinin tüm dünyayı etkileyecek bir savaşı önleyebilmek için çok az zamanı vardır. Başrollerde Amy Adams ve Jeremy Renner var. Filminin yönetmen koltuğunda Sicario'nun yönetmeni Denis Villeneuve oturuyor.Rus’un Oyunu

Film, iş adamı olan Serhat Vasbi’nin tuzağa düşürülüşünü, ona oynanan oyunu anlatıyor. Levent Özdemir’in senarist, yönetmen ve yapımcı koltuğunda oturduğu Rus’un Oyunu'nu 3 farklı ülkede çekilen ilk yerli sinema filmi özelliğini taşıyor. Başrollerinde ise Fırat Tanış, Leonid Kulagin, Anastasiya Klyeva ve Levent Özdemir yer alıyor.Canavarın Çağrısı

Conor O'Malley, 13 yaşında, hayatının en zor zamanlarını geçiren bir çocuktur. Annesi kanserdir, arkadaşlarıyla geçinememektedir ve babası ve büyükannesiyle de iyi bir ilişkisi yoktur. Bir gece yarısı, penceresinden içeri devasa bir ağaç-insan şeklinde bir canavar gelir. Canavar ona öyküler anlatacak, karşılığında Conor da kendi hayatını hiçbir yalan söylemeden canavara anlatacaktır. Conor kendi duygularıyla ve hayatın gerçekleriyle yüzleşecekir. Juan Antonio Bayona'nın imzasını taşıyan film, Patrick Ness'in kaleme aldığı romandan beyazperdeye uyarlandı.


Kaptan Fantastik

Ben Cash, 6 çocuğu ile beraber bir kabinde medeniyetten uzak bir hayat yaşamaktadır. Ben, kendini çocuklarını hem fiziksel hem de entelektüel olarak yetiştirmeye adamıştır. Fakat karısı Leslie’nin ölümü her şeyi değiştirir. Çocuklar annelerinin cenazesine katılmak için şehre ve medeniyete dönmek isterler. Bundan sonra orman hayatına dönmek zor olacaktır. Viggo Mortensen başrolde olduğu filmin yönetmeni ve senaristi ise Matt Ross.

 
 
 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.