13-20 Temmuz Haftası Vizyon Filmleri

Bu hafta 6 yabancı, 1 animasyon ve 3 yerli omak üzere, 10 yeni film vizyondaki yerini alıyor. Keyifli seyirler..

otel transilvanya

OTEL TRANSİLVANYA 3: YAZ TATİLİ

Yönetmen: Tenky Tarkakovksy
Seslendirenler:  Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg 

Dracula ve ailesini bu seride lüks canavar gemisinde yeni maceralar bekliyor. Mavis, lüks bir canavar gemisinde ailesiyle birlikte tatil organize eder. Bu organizasyon Dracula’ya hazırlanan bir sürprizdir. Otelde çok çalışan Dracula arkadaşlarıyla beraber bu geziye katılır. Gemi seyahatindeki tüm imkanlar canavarları mutlu eder. Ancak Dracula gönlünü geminin tehlikeli kaptanına kaptırınca her şey değişecektir..

gokdelen

GÖKDELEN

Yönetmen: Rawson Marshall Thuwber
Oyuncular: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Hna 

Will Sawyer eski bir FBI rehine kurtarma ekibi lideridir. Ancak, Çin’de görev başındayken, dünyadaki en uzun ve güvenli gökdelen ateşler içinde kalır. Bunun üzerine Will, suçlu durumda bulunur. Yangının gerçek suçlularını bulup kendini aklamak ve binanın içinde sıkışan ailesini de kurtarmaktan başka çaresi yoktur. 

mary shelley

MARY SHELLEY

Yönetmen: Haifaa Al Mansour
Öyuncular: Elle Fanning, Douglas Booth, Pel Bowley 

Mary Wollstonecraft Godwin, felsefeci babasıyla Londra’nın 18.yüzyıl döneminde büyümüştür. Dünyada kendine ait bir iz bırakmayı her şeyden çok istemektedir. Beklemediği bir anda şair Percy Shelley ile yolları kesişince, kendini tutkulu bir aşkın içinde bulur. Yaşadığı bu ihtiraslı aşk Mary’nin beklediği fırsatı ayağına getirecek ve yaratacağı gotik eserine ilham verecektir. 

terminal

TERMİNAL

Yönetmen: Vaughn Stein
Oyuncular: Margot Robbie, Simon Pegg, Mike Myers

Olaylar, kayıp bir şehrin karanlık bölgesinde yaşanıyor. Farklı pek çok karakterin hikayesine de ışık tutuyor. Ölümcül hastalıkla boğuşan bir öğretmen, esrarengiz bir hademe ve iki değişik yaşama sahip garson filmin konusunu oluşturuyor.

deniz kiyisindaki ev

DENİZ KIYISINDAKİ EV

Yönetmen: Robert Guediguian
Oyuncular: Ariane Ascaride, Jean Pierre Darroussin, Gerard Meylan

Deniz Kıyısındaki Ev, ölümü bekleyen babaları için seneler sonra buluşan kardeşlerin öyküsünü izleyiciye sunuyor. Martin, Marsilya’da deniz kıyısına yakın evinde yaşamaktadır. Ancak ne yazık ki ölüm döşeğindedir ve fazla zamanı kalmamıştır. Yıllar sonra evlatlarını yanında bir araya getirir. Onlara küçükken aşıladığı idealleri koruyup koruyamadıklarını anlamak için test eder. Fakat, beklenmedik bir anda gelen davetsiz misafir evdeki dengeyi alt üst edecektir. 

kapalak kizi

KAPALAK KIZI

Yönetmen: Ramazan Özer ve Fatih Gürler 
Oyuncular: Can Yavuz, Arifhan Durmuş, Alperen Demirtaş

Hikaye 1990’lı yıllarda Karadeniz’de geçiyor. Hademelikten ekmeğini kazanan Ayşe, 19 yaşında güzel bir genç kızdır. Askerdeki sevgilisinin yolunu gözlemektedir. Ancak bir gün tüm hayatı cehenneme dönecektir. Çünkü okulun müdürü kıza tecavüz eder. Bu travmayı kaldıramaz ve canına kıyar. Evlat acısını kaldıramayan annesi ise intikam yemini eder. Okulun müdürüne büyü yaptırır. Ne yazık ki yaptığı kötülük kendisine geri dönecek ve büyü kızı Ayşe’yi vuracaktır. Ölen kız, ruh olarak okulda herkes tarafından görülmeye ve korku yaymaya başlar..

bende kal

BENDE KAL

Yönetmen: Utku Uçar
Oyuncular: Süheyl Uygur, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın, Ruhi Sarı

Fikret babasından kalan berber dükkanını işletmektedir. Tıraştan sonra müşterilerine yaptığı masajla bölgede ününü yayar. Fakat, başarısı çok uzun sürmeyecektir. Taner diye bir adamın ona zorla masaj aleti satması tüm yaşamını alt üst eder. Bu da yetmezmiş gibi Taner’le birlikte, dükkana gelen mafya babası Altan’ın hayatını kaybetmesine neden olurlar. Mafyanın başlarına dert olmasını engellemek zorundadırlar. Bu yüzden cesedi yok etmek için koltukçu Rıza’nın yardımına ihtiyaçları vardır. Cesedi antika bir koltuğun içine koyup, ortadan kaldıracaklardır. Ancak, mafya onları yakalar ve zorla her şeyi itiraf ettirir. Koltuğu geri almak için dükkana döndüklerinde düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş, onu Adana’ya götürmüştür. Mafya koltuğu bulmaları için onlara iki gün zaman verir. Fikret, Taner ve Rıza Adana’ya doğru yola çıktıklarında beklemedikleri bir serüven onları karşılayacaktır… 

seytan kulesi

ŞEYTAN KULESİ

Yönetmen: Andrew Wiest
Oyuncular: Colton Christensen, Elizabeth Mouton ve Cary Dangerfield

Şeytan Kulesi, lanetlenen deniz fenerini onarmak için adaya giden bir adamın öyküsünü izleyiciye sunuyor. Gazetedeki ilan üzerine kendini adada bulan Tom Boherty, deniz fenerini onarmakla görevlendirilmiştir. Bu işi isteyen tek kişidir çünkü orada çalışmak herkesi korkutur. Fenerin kötü bir ruh tarafından ele geçirildiğine inanılmaktadır. Tom’a çok geçmeden doğa üstü varlıklardan mesajlar gelmeye başlar. Adanın gizemli geçmişini keşfederken, bir yandan kendi geçmişiyle de karşılaşacağından habersizdir.. 

dehset yolu

DEHŞET YOLU

Yönetmen: Ryuhei Kitamura
Oyuncular: Jason Tobias, Rod Hernandez ve Graham Skipper

Altı üniversite arkadaşı bir arabada toplanıp gezmeye başlar. Fakat, yolda lastik patlar ve kendilerini ıssız bir adada bulurlar. Ne yazık ki bu bir kaza değildir. Hepsini sırayla öldürmek isteyen sinsi nişancı tarafından pusuya düşürülmüşlerdir. Kurtulmak için yoldan bir araç geçmesini bekleseler de boşunadır. Çünkü nişancı akıl almayacak hamleleriyle gecelerini kabusa dönüştürür. Ortalık kan gölü olur. Gençler yaşamak için namlunun ucundan bir şekilde kaçmak zorundadırlar.

cici babam

CİCİ BABAM

Yönetmen: Meltem Bozoflu
Oyuncular: Onur Atilla, Özgün Aydın, Onur Buldu

Cici babam, babalarının ölümünden sonra yeni bir cici babayla karşılaşan üç kardeşin öyküsünü seyirciye sunuyor. Kardeşler, ölen babalarının yerine yeni birini kabullenemez. Bunun üzerine cici babayla, annelerini ayırmak için ellerinden geleni ardına koymazlar. Peki bu cici babayla kardeşler sonunda uzlaşmayı başarabilecek midir?. 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.