Sinemalarda 13 Ocak Haftası

13 Ocak Cuma günü beşi yabancı üçü yerli olmak üzere sekiz film vizyona giriyor. Keyifli hafta sonları!

American Honey

Yaşadığı fakir hayattan sıkılan Star’ın karşısına Jack çıkar ve Star onun cazibesine kapılır. Magazin üyeliği satan bir grup evsizin başında olan Jack, Star’ı da bu hayata çeker.  Star’ı yepyeni bir hayat beklemektedir… Yönetmen ve senarist koltuğunda Andrea Arnold yer aldığı American Honey'nin başrollerinde Sasha Lane ve Shia LaBeouf yer alıyor.
Felak

Film, karanlık varlıkların insanların hayatlarına girmesini ve bu hayatların karanlık varlıklardan nasıl etkilendiğini  anlatıyor. Mehmet Emin Şimşek'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Özlem Durmaz, Banu Çiçek, Yusuf Memiş, Selim İşcan ve Azra Atmaca yer alıyor.Gölge

Yeni veli Tarık ve Gülay çifti mütevazi bir hayat yaşamaktadır. Bir gün Tarık çalıştığı ajan adına büyük bir anlaşma imzalar ve akşamına bunu patronu ve ajanstaki mankenlere kutlar. Aynı akşam Gülay evde sinir krizi geçirir ancak doktorlar bunun kaynağını bulamaz. Gün geçtikçe daha kötü olan Gülay bir anda iyileşir ancak artık eski iyi niyetli halinden eser kalmaz ve bambaşka birine dönüşür. Hem Tarık’ı hem de çevrelerindeki herkesi zor bir dönem beklemektedir.


Hep Yek 2

Gürkan ve Altan Cevat Bakır'ın onlara verdiği son bir işi yapmaları halinde affedileceklerdir. Görev de Şahin'in cesedini sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırmaktır. Ancak ikili yine başarılı olamaz ve Cevat Bakır'ı, Necmi Baba'yı ve daha fazlasını peşlerine takar. Onları bu durumdan kurtarmaya çalışacak kişi ise Manyak Kerim olacaktır. Yönetmen koltuğuna Orçun Benli geçerken oyuncu kadrosunda Gökhan Yıkılkan, Ulaş Torun, Gürkan Uygun, Tuna Orhan, Deniz Uğur, Ali Çatalbaş, Cenk Ertan gibi isimleri yer alıyor.


Kabakçığın Hayatı

Babasız büyüyen İcare, annesini de kaybettikten sonra polis Raymond sayesinde bir yetimhaneye yerleşir.  Yetimhanede kendini Kabak ismiyle tanıtan İcare, burada dostluk ve aşkı keşfeder. Senaryosunu Tomboy'un yazdığı filmin yönetmeni ve senaristi Céline Sciamma. Film, Hem karanlık hem naif tarzıyla her yaştan izleyiciye hitap ediyor.


Queen of Katwe

Katwe bölgesinde yaşayan 10 yaşındaki Phiona Mutesi, büyük zorluklar içinde yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Günün birinde Katwe'ye gelen Robert Katende, Phiona'nın hayatını değiştirecektir.  Phiona, Katende sayesinde satranç öğrenir ve kendini çok geliştirir. Uganda'nın en önemli satranç ustalarından bir tanesi olurken, birçok önyargıyı yıkmaya çalışacaktır. Hint kadın yönetmen Mira Nair'in yönetmenliğini üstlendiği film, William Wheeler tarafından Tim Crothers'ın kitabından senaryoya uyarlandı. Başrollerinde ise Madina Nalwanga, David Oyelowo ve Lupita Nyong'o yer alıyor.


Sebastian: Sevgili Dostum

Belle ve Sebastian'ın devam macerasında, İkinci Dünya Savaş’ı bitmiş, Sebastian 10 yaşına gelmiştir ve hala Angelina'nın geri dönmesini beklemektedir. Ancak Angelina bir uçak kazası geçirmiş ve bir ormanın derinliklerinde kaybolmuştur. Kasabadaki herkes Angelina’dan umudunu keserken yalnızca Sebastian’ın dedesi, tanıdığı Peter adında bir adamın yardımlarıyla kızın bulunacağına inanıyordur. Ancak bu esnada çok büyük bir sır öğrenirler ve Bella ve Sebastian’ın hayatı sonsuza dek değişir… Christian Duguay tarafından yönetilen filmin başrolünde ise Félix Bossuet, Tchéky Karyo ve Thierry Neuvic yer alıyor.
Uzay Yolcuları

Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000'den fazla kişiyi götüren Avaton adlı uzay gemisi 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış uyku kapsüllerinde uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston ve yazar Aurora Dunn'ın kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide iki kişi kalırlar ve hala önlerinde 90 yıllık bir yol bulunmaktadır. Başrollerinde Jennifer Lawrence ve Chris Pratt'ın yer aldığı filmde yönetmenliği Morten Tyldum üstleniyor.

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.