Sinemalarda 18 Kasım Haftası

18 Kasım Cuma günü dördü yabancı üçü yerli olmak üzere yedi film giriyor. Keyifli hafta sonları!

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

Newt Scamande, dünyanın her yerinden farklı özellikleri olan büyülü canavarları bularak bunları çantasına toplayıp varlıklarını kanıtlamıştır. New York'a yaptığı seyahat sırasında yanlışlıkla başka birinin çantasını alır ve bu çok güçlü canavarlardan bazıları serbest kalır. Newt de bu yüzden canavarları yakalamak, cadı ve büyücüleri öldüren güçlerle savaşmak durumunda kalacaktır. Harry Potter'ın onun kitabını okumasından 70 yıl önce kitabı yazmış olan Newt Scamander'ın New York'ta yaşadığı maceraları konu alan film, JK Rowling'in aynı isimli fantastik ansiklopedik kitabından uyarlanmıştır.
Adam Mısın!

“Beyaz Futbol” ekibi; Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener bir sponsor tarafından organize edilen bir tatile gider. Bu tatilde başlarına hiç beklenmedik, komik olaylar gelir… Filmin yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh oturuyor. Oyuncu kadrosunda Ceyhun Yılmaz, Serdar Ortaç, Nagehan Alçı gibi isimler de yer alıyor.
 

İkinci Şans

Yasemin kocasından boşanmış, bir çocuk annesidir. Artık yara almamak için son derece dikkatli adım atan Yasemin, kendisine tamamen zıt bir karaktere sahip gurme Cemal ile tanışır. Bir kavgayla birbirlerinin hayatına giren ikili hüzünlü bir aşk yaşayacaktır. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz'in yer aldığı filmin yönetmenliğini de Özcan Deniz üstleniyor.


Mezuniyet

Romeo Aldea, küçük bir dağ kasabasında yaşayan bir doktordur. Kızı Eliza'yı 18 yaşına bastığında yurt dışında okumaya ve çalışmaya göndermek üzerine birçok plan yapmıştır. Eliza, lise sondayken İngiltere'de psikoloji okumak için burs kazanır ancak formalite icabı bir sınava girmesine son bir gün kala bir saldırıya uğrar. Bu durumu çözmek için birkaç yol vardır fakat hiçbiri kızına öğrettiği prensiplerle uyuşmamaktadır ancak bir an önce karar vermesi gerekmektedir… Cristian Mungiu’nun yönetmenliğini üstlendiği Romanya yapımı filmin oyuncu kadrosunda ise Vlad Ivanov, Maria-Victoria Dragus, Adrian Titieni ve Gheorghe Ifrim gibi isimler yer alıyor.
 

Ölüm Alfabesi 2: Kötülüğün Başlangıcı

Alice Zande, iki kızı Lina ve Doris ile birlikte büyük bir konakta yaşar. Geçimini sahte ruh çağırma seansları düzenleyerek sağlar. İşleri biraz daha büyütebilmek amacıyla bir cadı tahtası alırlar. Ancak bu tahtanın eve girmesinden kısa bir süre sonra Doris, çok güçlü şeytani bir varlığın kontrolüne girer. Doris'i kurtarabilmek için ailesi, bu şeytani güçle savaşmak durumunda kalacaktır. Oyuncu kadrosunda Annalise Basso, Henry
Thomas, Doug Jones, Elizabeth Reaser ve Lin Shaye  yer alıyor.

Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış

Ayı Kardeşler 2: Büyülü Kış, “Büyülü Kış, Ayı Kardeşler: Kurtarma Operasyonu” filminin devamı olan ve hayvanları temel alan bir çocuk filmidir.  Çocukluklarından beri birbiriyle mücadele eden ayı kardeşler ve oduncu Vick, bu filmde Kristal Tepeler’de dolaşmaya başlayan gizemli bir hayvanı ödül avcılarının elinden kurtarmak için iş birliği yapamk zorunda kalır.


Bir Şey Değilim

Tiyatrocu olan Mahmut, parasız kaldığı için ikinci sınıf bir filmde başroldeki kötü adamı oynamayı kabul eder. Sinemadaki deneyimi olmamasına rağmen performansı iyidir ancak kendisini kıskanan ekip arkadaşları ona kötü davranır. Paraya çok ihtiyacı olduğu için buna ses çıkarmaz. Bir gün kavga ettiği kız arkadaşını gizlice takip ederken kızın saldırıya uğradığını görür. Kızı kurtarmak için saldırganı öldürmek zorunda kalır. Ertesi gün gazeteler öldürdüğü adamın bir seri katil olduğunu yazar ve bu yüzden halk tarafından kahraman ilan edilir ancak bu sırada hapishanede çok zor günler geçirir. Hapishaneden çıkınca filmde iyi karakter rolünü kapar. Bir süre sonra seri katili öldürenin başkası olduğu ortaya çıkınca Mahmut bu sefer şöhret peşinde koşan bir sahtekar olarak etiketlenecektir.

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.