4-11 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

Yazar: Ayşe Aycan Arıcan

4 Mayıs’ta vizyona, yedi yerli, beş yabancı ve bir animasyon olmak üzere on üç yeni film girdi. Keyifli seyirler.

4n1k

4N1K 2

Yaprak ve Ali uzun zamandır birliktedir. Ancak ilişkilerini çetenin diğer üyelerinden saklarlar. Aralarına yeni dahil olan Barış ise, Ali’nin hayatını zorlaştırıyordur. Grubun aksi üyesi Gökhan, hayallerindeki kız ile birlikte olabilmek için bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalır. Sinan ise artık tüm cazibesini kaybedince, güzellik kavramını sorgular. Büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olan Oğuz, annesi Zeliş Sultan’a hayatının en büyük kabusunu yaşatır. Bütün bu karışıklık içerisinde arkadaşları ve aşkı arasında kalan Yaprak, büyük bir sınav vermek zorunda kalacaktır.

Murat Onbul’un yönetmenliği yaptığı komedi filminde, başrolleri Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören ve Burak Yörük paylaşıyor.

renkli balik

RENKLİ BALIK YENİ DÜNYALAR KAŞİFİ

 “Renkli” isimli balık, ailesi ve başka deniz hayvanlarıyla yaşayan yeni dünyalar keşfetmek istemektedir. Ancak bu isteğini gerçekleştirmesi kolay olmayacaktır. Üstelik ailesi ve akvaryumun tüm düzenini elinde bulunduran Mor Gözlü Ahtapot buna izin vermez. Akvaryumdan dışarı sıçrayıp neler olduğunu öğrenmeye çalışan Renkli, akvaryumun içinde bulunan evin çocuğu Deniz ile tanışır. İkili kısa sürede arkadaş olur. Deniz'den dış dünya ile ilgili birçok şey öğrenen Renkli, bunları akvaryum canlılarına anlatmaya başlayınca Mor Gözlü Ahtapot ile arasında çatışma başlar. Renkli, her şeye rağmen hayallerini gerçekleştirip yeni dünyalar keşfedebilecek midir? 

Yönetmenliğini Burhan Gün’ün yaptığı animasyon filminde, Selay Taşdöğen, Fatih Er ve Nihan Omuz baş karakterlere sesleriyle hayat veriyor.

dogruluk mu cesaret mi

DOĞRULUK MU CESARETLİK Mİ

"Doğruluk mu Cesaret mi" olarak bildiğimiz oyunu konu alan korku filminde, bir grup arkadaş içinde bulundukları tehlikeyi bilmeden oyuna dahil oluyor. İlk başta oyunun ciddiyetini kavrayamayan gençler, yaşanan tuhaf rastlantıların üzerinde durmuyor. Ancak içlerinden biri yapacağını iddia ettiği herhangi bir şeyi yapmayı reddettiğinde ya da yalan söylediğinde bunun bedelini hayatıyla ödüyor. Oyunun ne kadar tehlikeli olduğunu fark eden arkadaş grubu, hayatta kalabilmek için zamana karşı yarışıyor.

Yönetmenliğini Jeff Wadlow’un üstlendiği korku-gerilim filminde, başrolleri Lucy Hale, Tyler Posey ve Violett Beane paylaşıyor.

taxi 5

TAKSİ 5

Parisli süper bir polis olan Sylvain Marot, aynı zamanda olağanüstü bir şofördür. Sylvain, eski emniyet müdürü ve şu anki Marsilya Belediye Başkanı olan Gibert tarafından, güçlü Ferrarilerle büyük bir soygun düzenleyen İtalyan çetesini yakalamak için görevlendirilir. Fakat görevini yerine getirmek için, Marsilya’daki en kötü VTC sürücüsü olan ünlü taksi şoförü Daniel Morales’in yeğeni Eddy Maklouf ile çalışmak zorunda kalacaktır.

Yönetmen koltuğuna Frank Castambide’ın oturduğu polisiye filmde, başrolleri Malik Bentalha, Bernard Facy paylaşıyor.

oyun gecesi

OYUN GECESİ

Max ve Annie, çiftler için bir oyun gecesi organize eder. Max’in kardeşi Brooks, sahte haydutlar ve federal ajanların olduğu esrarengiz bir cinayet ayarladığında, oyun içinden çıkılmaz bir hal alır. Brooks kaçırılır ve her şey oyunun bir parçası gibi görünür. Fakat bu altı aşırı rekabetçi oyuncu gizemi çözmeye ve oyunu kazanmaya çalıştıkça bu “oyunun” ve Brooks’un göründüğü gibi olmadığını fark ederler. Bu karmaşık gece süresince, her dönemeç şaşırtıcı bir olaya yol açar. Arkadaş grubu boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını anlar. Kuralların ve puanların olmadığı, oyuncuların kimler olduğu bilinmeyen bu gece, ya uzun zamandır yaşadıkları en eğlenceli anlardan biri ya da oyunun sonu olacaktır.

Jonathan Goldstein  ve John Francis Daley’in yönetmenliğini yaptığı aksiyon filminde başrolleri Jason Bateman, Rachel McAdams ve Kyle Chandler paylaşıyor.

suc takimi

SUÇ TAKIMI

Merkez Bankası her gün 120 milyon dolar nakit parayı dolaşımdan alıp imha etmektedir. Şehrin en başarılı silahlı çetesi de Los Angeles'ın ünlü bankasının imha ettiği bu paraları almak için zor bir soygun planına girişir. Ancak farklı yeteneklerle donanmış olan bu ekibin işi, planladıklarından daha güç olacaktır. Zira Los Angeles Şerif Bürosu'nun deneyimli ve cesur elemanları, hırsız çetesinin tam karşısında durmaktadır...

Christian Gudegast’ın yönetmenlik görevini üstlendiği gerilim filminde, başrolleri Gerard Butler ve Paclo Schreiber paylaşıyor.

son oyun

SON OYUN        

Meftun Taylan hayatının son anlarını yaşamaktadır. 80’li yıllarda ASALA ile mücadele için Avrupa’ya gönderilen ve yeraltı dünyasında karanlık bir geçmişe sahip olan yaşlı adam, işlediği suçlar yüzünden pişmandır. Meftun, günahlarından arınmak ve vicdanını rahatlatmak için, topluma zarar veren bazı kişileri ve suç örgütlerini temizlemeye karar verir. Planını uygulamak için Türkiye’den Çerkez isimli bir tetikçi getirir. Çerkez ile birlikte belirledikleri isimlere suikast düzenleyen Meftun, Belçika-Türk yeraltı dünyasına ait gizemleri ifşa eder. Vicdanını rahatlatmak için yaptığı plan, Meftun’un psikolojisini daha da kötü etkiler. Meftun ve Çerkez intikam uğruna çıktıkları bu yolda suç dünyasının bataklığına doğru sürüklenecektir.

Filmin yönetmenliğini İlhan Akgül ve Sinan Tabanlı ikilisinin üstlendiği gerilim filminde başrolleri, Ali Sürmeli ve Recep Yağızoğlu gibi oyuncular paylaşıyor.

kac kacabilirsen

KAÇ KAÇABİLİRSEN

Ergüven ve İsmail aralarında 5 yaş fark olan iki kardeştir. 30 yaşında, geveze, sakar ve her şeyin en kötüsünü düşünen Ergüven ile 35 yaşında, kuralcı, kardeşinin gevezeliğinden bıkmış, kendini her seferinde bir belanın içinde bulan İsmail arasında bazen çatışmalar çıkmaktadır. Kardeşler Çarçabuk Kargo'nun teslimat elemanları olarak çalışmaktadırlar. Bir gün şirketin kurye araçlarından biri kaza yapar ve paketlerden sadece Jack Black isimli alıcının kargosu kurtulur. İsmail ve Ergüven kargoyu teslim etmek için eski bir sinema salonu olan adrese giderler, ardından zile basarlar. Ancak kapının aralık olduğunu fark edip içeri girerler ve macera başlar!

Hakan Eser’in yönetmen koltuğuna oturduğu komedi filminde, Önder Açıkbaş, Cezmi Baskın, Enis Arıkan ve Seda Güven başrolleri paylaşıyor.

inatci bir adam

İNATÇI BİR ADAM

Reza kendini şehir kalabalığından soyutlamış, eşi ve çocuğuyla birlikte Kuzey İran’ın uzak bir köyünde sakin bir yaşam sürmektedir. Zamanını, japon balığı çiftliğinde çalışarak geçirmektedir. Devlet ve yerel yönetimle yakın ilişkileri olan özel bir şirket, yerel yaşamı tamamen kontrol altına almıştır. Ortaklar, şirketin kazancını arttırmak için yerel çiftçileri ve küçük iş sahiplerini zorlayarak varlıklarını ele geçirmeye çalışır.  Çiftçilerden bazıları kendiliğinden bu yozlaşmanın bir parçası olur. Reza tekelleşmeye karşı verdiği mücadelede yolunu ve kendi değerlerini kaybetmemek için çabalarken, kendisini pek çok kere sorgulayacaktır.

Muhammed Rasoulof’un yönetmenliğini üstlendiği İran yapımı dram filminde, başrolleri Reza Akhlaghirad, Soudabeh Beizaee ve Nasim Adabi paylaşıyor.

saskinlar cetesi

ŞAŞKINLAR ÇETESİ

Nedim azılı bir hırsızdır. Tutuklanıp hapishaneye girer ve burada hırsızlık yapmayacağına dair yemin eder. Yaptıklarından üzgün olan Nedim hapishanede mükemmel bir icat keşfeder. Tahliye olduktan sonra, hemen icadını üretime geçirip memleketine yararlı işler yapmayı planlar. Fakat tanıştığı gizemli bir kadın, onun tüm planlarını altüst edecektir. Nedim kendisini ekiple birlikte yeni bir soygun planının içerisinde bulur ve talihsizliklerle dolu bir maceraya sürüklenir. 

Kamil Aydın’ın yönettiği komedi filminde, Sedef Şahin, Oktay Gürsoy ve Ferhat Yılmaz başrolleri paylaşıyor.

cano

CANO

İbrahim, yaptığı bir telefon görüşmesiyle yakın arkadaşı Cano’nun kaybolduğunu öğrenir. İlk olarak bu durumla çok ilgilenmez. Ancak zaman geçip Cano gelmeyince ve kimse bir şey yapmayınca, İbrahim araştırma yapmaya başlar. Artık tek bir amacı vardır; o da en yakın arkadaşını bulmak. Yaşadıkları şehrin altını üstüne getiren ve bir türlü dostunu bulamayan İbrahim, Cano’nun doğup büyüdüğü köye gitmeye karar verir. Cano’yu aramak için çıktığı bu yolculuk İbrahim’in kendisiyle ve sorunlarıyla yüzleşmesini sağlayacaktır.

Mehmet Salih Demir’in hem yönetmenliği ve hem başrolü üstlendiği dram filminde, Fehime ve Demir ve Lütfü İrdem’i de izliyor olacaksınız.

findik veresiye

FINDIK VERESİYE

Ordu’da bir köyde yaşayan Hacer ve Mehmet, yıllardır birbirine aşıktır. Köyün fındık ağası olan Pala İsmail, kızı Hacer’i yoksul olduğu için Mehmet’le evlendirmek istemez. Aşıklar, evlenmek için çeşitli planlar yaparken, Hacer ile evlenmek isteyen Soytarı Cemil ve Mehmet ile evlenmek isteyen Cingöz Meryem de türlü entrikalar peşindedir. Hacer ile Mehmet tüm engelleri aşıp kavuşabilecek midir?

Fatama Khawari’nin yönetmen koltuğuna oturduğu komedi filminde başrollerini Melisa Doğan, Ahmet Hamdi Bacınoğlu ve Yasin Yapıcı paylaşıyor.

paci

PAÇİ: AV SANATI

Bir süredir babası tarafından zorlanarak dedesi ile ıssız bir köyde yaşayan 13 yaşındaki kız Liva'nın buradaki tek eğlencesi, cep telefonundaki oyunlardır. Bu köy ise her yıl kuşların göç zamanlarının gelmesiyle hareketlenmektedir. Bölgede oldukça yaygın olan atmacacılık buranın en eski geleneğidir. Bir gün dedesi ile atmaca avına çıkan Liva, bu gelenek ile tanışır ve avcılığın detaylarını öğrenmeye başlar.

Elçin Elgür’ün yönetmenliğini üstlendiği dram filminde, Mustafa Memoğlu, Esra Memoğlu ve İbrahim Sarı başrolleri paylaşıyor.

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.