8-14 Haziran Haftası Vizyon Filmleri

jurassic world

Yazar: Ayşe Aycan Arıcan

Bu hafta üçü yerli, iki animasyon ve dört yabancı olmak üzere 9 film vizyondaki yerini alıyor. Keyifli seyirler!

JURASSİC WORLD:YIKILMIŞ KRALLIK,

Yönetmen: Juan Antonio Bayona
Oyuncular: Chris Pratt, Byrce Dallas Howard, Rafe Spall 

Serinin ilk filmindeki felaketten sonra, Claire yönettiği parktaki dinazorlara farklı bir gözle bakmaya başlar. “Dinazor Koruma Grubu” isimli bir kuruluşa öncülük eder. Bu sayede, aktif bir yanardağın harekete geçtiği adadaki dinazorları oradan çıkarmanın bir yolunu bulacağını düşünür. Fakat bu zor görevi gerçekleştirirken, dinazorlara karşı gücünü ıspatlamış Owen Grady’nin yardımına ihtiyacı olacaktır.. Ancak gittikleri adada her şey karmakarışık bir hale gelecektir…

cumali ceber

CUMALI CEBER 2

Yönetmen: Kamil Çetin
Oyuncular: Halil Söyletmez, Serkan Şengül, Doğa Konakoğlu

Cumali, oğlu Cevher’e kız istemeye gideceği için hazırlıklar yapmaktadır. Fakat, dedesinin sahip olduğu huzurevinin satılıp, yerine AVM yapılacağı haberiyle alt üst olur. Dedesini bu karardan döndürmek için önce onunla barışması gerekmektedir. Aileden yadigar kalan bir saati dedesine vererek barışacağına inanır. Ancak o saat Çetin eniştesindedir ve almak için yola koyulur. Bu yolculukta ise umulmadık bir aşk onu beklemektedir.

sevimli tekneler

SEVİMLİ TEKNELER

Yönetmen: Simen Alsvik & Will Ashurst
Seslendirenler: Sampda Sharma, Marie Bloktus, Anderz Eide

Kuvvetli bir fırtına esnasında, genç kurtarma robotu Elias, Büyük Liman’dan çağrı alır. Başarılı bir kurtarma operasyonu düzenler ve kahraman unvanına sahip olur. Limanda çalışma hakkı kazanarak, tüm arkadaşlarını arkasında bırakarak yeni bir yaşama yelken açar. Ancak limanda işler beklediği gibi gitmeyecektir. Yerel bir çete yasalardan bağımsız maden çıkarmaktadır. Bu maden hava akışını değiştirecek güce sahiptir. Elias’ın bu yasa dışı operasyonu ortaya çıkarırken, eski dostlarının yardımına ihtiyaç duyacaktır. 

ayin

AYİN

Yönetmen: Ari Aster
Oyuncular: Toni Collette, Gabriel Byrne, Alex Wolff 

Graham ailesinin en sert üyesi Ellen öldükten bir süre sonra ailesi, atalarının efsanevi ve ürkütücü sırlarını keşfedecektir. Ancak keşfettikleri sırlar karanlık bir kaderin kapısını aralamaya başlar. Kendilerine yazılan bu kaderden kurtulmak için mücadele verirken, parçalanmış bir mirasın gölgesinde yer bulurlar..

sihirli muze

SİHİRLİ MÜZE

Yönetmen: Martin Kotik & İnna Evlannikova
Oyuncular: Martin Dejdar, Ota Jirak, Jiri Labus

Harvie bilgisayar oyunu oynamayı her şeyden çok istemektedir. Kukla Müzesi’nde babası müdür olarak görev yapmakta ancak müze kısa bir süre içerisinde yıkılacaktır. Harvie bunu öğrendikten sonra arkadaşı Monica ve köpeği Jerry ile beraber gizlice müzeye girer. Ancak müzedeki her şey bir anda canlanır. Harvie neye uğradığını şaşırır, ancak dostlarıyla birlikte müzede canlanan oyuncaklarla oynamaya başlar. Bu sırada, bazı kötü niyetli kuklalar dünyayı ele geçirmeye çalışır. Harvie arkadaşlarıyla birlikte dünyayı ve müzeyi kurtarmak zorunda olduğunu anlar. 

zohak

ZOHAK

Yönetmen: Adem Uğur
Oyuncular: Erhan Çelik, Aslı Seda Kement, Abdullah Şekeroğlu

Rüstem cin saldırılarına maruz kalan kişilerin yardımına koşmayı görev edinmiştir. Beklemediği anda, tehlikeli bir cin ona cinnet geçirtir. Ancak, bu cinnet dönüşü olmayan sonuçlar doğuracaktır. Rüstem cinnet sırasında, 6 yaşındaki kızı Canan’ın gözü önünde karısını öldürür. Ardından, kendisine cinnet geçirten tehlikeli cini kutuya hapsederek göle atar. Bir zaman sonra, işlediği cinayetin altında ezilir ve kızının gözü önünde bu kez kendini öldürür. Canan büyüyüp genç kız olsa da, yıllarca yaşadığı travmayı unutamaz. Semih adında bir adamla nişanlanır ve evlilik hazırlıkları yaparken, lanetin ona çarpacağından habersizdir. Arkadaşlar göl kıyısında bir kutu bulur ve Canan’a hediye olarak verir. Yıllar önce ailesini kaybetmesine neden olan tehlikeli cin Zohak, Canan’a musallat olacaktır…

aci tatli eksi

ACI TATLI EKŞİ

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu
Oyuncular: Özge Özpirinççi ve Buğra Gülsoy

Murat ve Duygu birlikte büyüseler de, çocukluklarından beri birbirlerine aşıktır. Üniversiteden mezun olurken Murat, Duygu’ya evlenme teklifi eder. Ancak Duygu kendini evliliğe hazır hissetmemektedir. Bunun üzerine ortak bir anlaşma yaparlar. Eğer beş yıl sonra hala bekarlarsa, evleneceklerdir. Murat ve Duygu yeniden kavuşmak üzere ayrılsalar da hayatın onlar için hazırladığı farklı sürprizleri vardır…. Daha önce 21 Aralık’ta vizyona giren Acı Tatlı Ekşi yeniden izleyiciyle buluşuyor. 

the bookshop

THE BOOKSHOP

Yönetmen: İdabel Coixet’
Oyuncuları: Emily Mortimer, Bill Nighty, Patricia Clarkson

Film, Penelope Fitzgerald’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanıyor. Floransa Green, İngiltere’de yaşadığı kasabada tarihi bir ev bulur. Aklına bu evi kitapçı olarak işletmek gelir ve büyük riskler alarak girdiği işte başarı sağlar. İşi kurup oturttuktan sonra, kasabada yaşayanlara ödünç kitap vererek, kitapçıdan bir kütüphane oluşturur. Ancak, bu tarihi bina ile ilgili farklı planlar düşünen bir kadın ortaya çıkar. Floransa Green karşısına çıkan engelle mücadele edebilecek midir?

borg mcenroe

BORG vs. MC. ENROE

Yönetmen:  Januz Metz Pedersen
Oyuncular: Sverrir Gudnason ve Shia LaBeouf 

Film gerçekte yaşanmış bir hikâyeden uyarlanan spor dramını seyirciye sunuyor. İkonik tenisçi olan, Björn Borg ve John McEnroe’nin arasındaki rekabeti konu alıyor. İkili 1980 yılında, Wimbledon Turnuvası’nda karşı karşıya geliyor. Rakipler kazanmak için var güçlerini gösterirken, efsane olmanın bedellerini de ağır ödeyeceklerdir… 

Yazar Hakkında

avatar
Müzik, Sinema, Tiyatro, Güncel Sanat, Kitap ve Keşif ana başlıkları altında okuyucular, güncel kültür sanat haberlerini takip ederken, yapılan röportajları keyifle okuyor...

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.