Sinemalarda 16 Aralık Haftası

16 Aralık Cuma günü beşi yerli biri yabancı olmak üzere altı film vizyona girdi. Keyifli hafta sonları!

Sen Sağ Ben Selamet

Hapisten çıkmasına 2 gün kalan Selamet, müebbet cezası olan koğuş arkadaşıyla Sansar ile cezaevi nakil aracıyla Sivas'a doğru yola çıkar. Sansar’ı, Sivas Kapalı Cezaevi’ne götürecek nakil aracı, Selamet’i de memleketine bırakacaktır. Yolculuk esnasında karşı yoldan gelen Goril Behlül ile araçlarının çarpışmasından sonra başlarına macera dolu komik olaylar gelecektir. Filmin oyuncu kadrosunda Ufuk Özkan, Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan, Hasan Küçükçetin, Murat Kocacık, Müge Uzel, Gamze Aydoğdu, Emrah Özdilek ve Savaş Alp Başar yer alıyor.
Oldu mu Şimdi?

Talihsizlikler başından eksik olmayan Yaşar, bir yanlışlık nedeniyle hapse girer. Burada dostluk kurduğu Ömer ile hapisten çıktıktan sonra bir dolandırıcılık işi yaparlar ancak tekrar yakalanıp hapse atılırlar. Hapisten çıkınca bu işlere tövbe etmek için bir camiye giderler. Camiden önlerine büyük bir fırsat çıkar. Camide iyilik olsun diye bir adamın cenazesinin kaldırılmasına yardımcı olurlar ve öğrenirler ki adam, cenazesini taşıyacak kişilere tüm mal varlığını bırakmayı vasiyet etmiştir. Bir anda ikili kendilerini büyük bir nakliye şirketinin sahibi olarak bulurlar. Ancak bu şirketi isteyen bir mafya vardır… Yönetmenliğini Kenan Öztürk'ün yaptığı komedi filminin oyuncu kadrosunda Yavuz Seçkin,Orhan Aydın, Seda Güven, Serkan Şengül, Emre Mutlu, Oğuzhan Yıldız, Esra Sönmezler, Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.
 

Zuzula

Vildan Akın, kariyerinde verimsiz bir dönemden geçmekte olan bir aşk romanı yazarıdır. Yayıncısının önerisiyle gerilim kitabı yazamaya karar verir ve bir dağ evine taşınır. Ancak bu köyde tuhaf ve tedirgin edici olaylar yaşanmaktadır. Köylülerden bilgi alamayan yazara gerçeği en sonunda köyün çobanı Ali söyler… Yönetmenliğini ve senaristliğini Kemal Özdemir'in üstlendiği yapımda başrolü Canan Ünal alıyor. Filmin kadrosunda İnanç Akbulut, Fatih Selim Emek, Tuğba Şakar, Seçil Koçak, Gözde Keser, Avni Avcı da yer alıyor.

 Alemde Bir Gece

Mutlu bir evlilliği olan Ozan, bir gece eşinin annesine gitmesi sonucu evde yalnız kalır. Tek başına huzurlu bir gece geçirmeyi planlayan Ozan’ı hiç hayalindeki gibi bir gece beklememektedir… Çocukluk arkadaşı Tolga, yanında bir hayat kadını, muhabbet tellalı Fehmi ve üniversite yıllarından tanıdıkları büfeci Ati'yle birlikte çıkagelir. Tolga'nın komşusu Kore gazisi emekli Başçavuş Eşref onlara katılır. Bu esnada muhabbet tellalı Fehmi televizyon izlemektedir. Oynadığı bahis kuponunun yüklü bir parayla tuttuğunu öğrenince sevinçten kalp krizi geçirerek ölür. Foyalarının ortaya çıkmaması için durumu polise haber veremezler, bir şekilde cesetten kurtulmaları gerekmektedir. Eşref’in yönlendirmeleriyle cesedi gömmeye başlar. Ancak hiç beklemedikleri bir şekilde Fehmi'nin kuponunun peşine karanlık güçler düşecektir. Yönetmen koltuğunda Barış Erdoğan'ın oturduğu komedi türündeki Alemde Bir Gece'nin başrollerini Aydemir Akbaş, Beyti Engin, Bülent Alkış ve Ömer Gecü üstleniyor. Filmde Ceyda Olguner, Selin Deveci, Burcu Binici, Abidin Yerebakan ve Eriş Akman da rol alıyor.


Aptallar Çetesi

Film, 1997 yılında gerçekleştirilen, Loomis Fargo & Company adlı şirketin sürücülüğünü yapan David Scott Ghannt'ın öyküsünü perdeye taşıyor. Şoförün 17.3 milyon dolar ile birlikte ortadan kayboluşunu anlatan filmin yönetmen koltuğundaysa Jared Hess oturuyor. Başrollerinde ise Zach Galifianakis ve Owen Wilson yer alıyor.Tereddüt

Film, İstanbul’a çok da uzak olamayan bir kasabadaki hastaneye psikiyatrist olarak atanan Şehnaz ve bir gece o hastaneye ambulansla getirilen Elmas’ın arasında kurulan ilişkiyi anlatıyor. Yeşim Ustaoğlu'nun 5. uzun metrajlı filminin başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık yer alıyor.

 
 
 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.