Sinemalarda 2 Aralık Haftası

2 Aralık Cuma günü dördü yerli üçü yabancı olmak üzere yedi film vizyona giriyor. Keyifli hafta sonları!

Babamın Kanatları

İnşaat işçisi olan İbrahim çok ciddi bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Çalıştığı konut şantiyesinde işler de iyice zorlaşır. Artık İbrahim’in aklında tek bir soru vardır: çok değer verdiği ailesine ne bırakacaktır? Yaşam mı ölüm mü? Yönetmenliğini ve senaristliğini Kıvanç Sezer'in üstlendiği filmin başrolünde Menderes Samancılar var oyunucuya Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel eşlik ediyor.


Görümce

Yeliz’in kardeşi Ahmet’e aşırı bir düşkünlüğü vardır. Ondan ayrılmak istemediği için Ahmet’i beraber yaşamaya zorlar. Bir gün Ahmet, Deniz ile tanışır. Birbirlerine çok aşık olan ikili kısa bir süre sonra evlenmeye karar verir. Ancak Yeliz’in Ahmet’i kaptırmaya hiç niyeti yoktur.  Deniz’e hayatı dar etmeyi kafaya koymuştur... BKM yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü otururken başrolleri Gupse Özay ve Eda Ece’ye ait.
Kahraman Ördek

Bir yeşil başlı yaban ördeği sürüsü, yemyeşil ağaçlarla kaplı bir adayı Hawaii sanarak iniş yapar. Bu adada yaşayan diğer ördek sürüsüyle anlaşamayan yeşil başlı ördekler, onlarla iş birliği yapmak zorunda kalacaktır. Çünkü kötü kalpli bir cadı sürüyü ve adanın enerji kaynağı olan Güneş’i korumakla görevli olan Güneş Ördeği’ni istemektedir. Ördeklerin de adayı ve Güneş Ördeği’ni koruması gerekmektedir. Rusya-Çin ortak yapımı olan hahkaha ve macera dolu 3 boyutlu animasyonun yönetmeniğini Viktor Lakisov üstleniyor.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

Serinin bu filminde Selene’nin peşinde hem kendisine ihanet eden Lycan’lar hem de Vampirler vardır. David ve babası Thomas onun tarafında yer alsa da bu amansız savaşı bitirmek için Selene, büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır. Cory Goodman’ın senaryosuna Jayson Rothwell ile imza attığı ve  yönetmen koltuğuna ilk kez Anna Foerster oturduğu Underworld serisinin beşinci filminde Kate Beckingsale, Selene rolüyle tekrar karşımıza çıkarken dördüncü filmde David karakterine hayat veren Theo James bu kez Kate Beckingsale ile başrolü paylaşıyor.


Mavi Bisiklet

Ali; 13 yaşında, annesi ve kız kardeşi ile birşikte yaşayan, boş zamanlarında da lastikçide çalışan bir çocuktur. Kazandığı parayı annesine verip bahşiş olarak aldığı paraları ise mavi bir bisiklte alabilmek için biriktirmektedir. Bir gün Kahya Salim kasabaya gelen torunu Hasan’ı okula kaydettirir. Kısa bir süre sonra okul müdürü Ali’nin platonik aşkı olan Elif’in yerine okul başkanlığını Hasan’a verir. Elif’e haksızlık yapıldığını düşünen Ali, bir kampanya başlatır ve bütün parasını buna yatırır... Filmde, başrolleri paylaşan çocuk oyuncular Selim Kaya, Eray Kılıçarslan ve Bahriye Arın’ın yanı sıra; Mustafa Küçükibiş, Burak Vurdumduymaz, Beren Yiğit, Fatih Koca, Mustafa Şimşek, Nursen Çetin Köreken ve Turan Özdemir rol alıyor.


Müttefik

İkinci Dünya Savaşı sırasında tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan ve Fransız Marianne Beausejour Casablanca'daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Bu görev sırasında birbirlerine aşık olup sonrasında evlenirler. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve zamanla bu sırlar aralarında gerginlik yaratacaktır. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve bu aralarındaki sevgiyle birlikte hissedilir bir gerilimin de ortaya çıkmasına neden olacaktır.


Sevdam Gözlerinde Kaldı

Film, Susurluk kazasının Mahmut Esat Coşan ve Muhsin Yazıcıoğlu ölümleriyle olan ilişkisini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Yenilmez,  Burak Yenilmez,  Hümeyra Çetin, Mehmet Ali Tuncer, Hasan Kaçan gibi isimler var. Yönetmenliği ise Ahmet Yenilmez üstleniyor.

 
 
 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.