Sinemalarda 27 Ocak Haftası

27 Ocak Cuma günü dört yabancı film vizyona giriyor. Keyifli hafta sonları!

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü

Küçük Nicky’nin hayal, babası gibi iyi bir ejderha avcısı olmaktır. Bir gün dünyaya geri gelmek isteyen ejderhayı durdurmaya giden babasının peşine takılır ve yanlışlıkla Büyülü Kapı'dan geçerek yarasa arkadaşı Eddie ile birlikte Sihirli Küre'ye gider. Küreden çıkmamanın tek yolu ise ejderhayı alt etmektir… Ukrayna yapımı animasyon maceranın yönetmen koltuğunda Depoyan Manuk ve Viktor Andrienko oturuyor.

İçeride

Klinik Psikolog Mary Portman, bir trafik kazasında eşini kaybeder, oğlu Steven ise hiçbir şeye tepki vermemeye başlar. Mary, eşinin kaybetmenin acısını atlatmaya çalışırken bir yandan oğlunu hayata döndürmeye çalışır. Mesleğine de devam eden Portman, bir gün kliniğine gelen küçük Tom yakın bir bağ kurar, hatta annesiz kalmış çocuğa evini açar. Ancak fırtınalı bir gecede Tom ortadan kaybolur ve tekrar anne ve oğlu kötü günler bekler.


Satıcı

Arthur Miller’ın "Satıcının Ölümü" oyununu canlandıran tiyatrocu çift Rana ve Emad, Tahran'ın merkezinde yeni bir apartmana taşınır. Rana, taşındıkları yerin eski kiracısıyla bir sorun yaşar ve bunun üzerine saldırıya uğrar. Emad intikam planları yaparken Rana sakin kalmayı tercih eder ancak bu olay hayatlarını çok etkileyecektir… Yönetmenliğini ve senaristliğini Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi'nin üstlendiği filmin başrolünde Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti ve Babak Karimi yer alıyor.Yeni Nesil Ajan: Xander Cage'in Dönüşü

Serini üçüncü bölümünde ekstrem sporcuyken devlet ajanı olan Xander Cage’in ekibiyle Pandora’nın Kutusu olarak bilinen tehlikeli bir silahı ele geçirme yarışını konu alınıyor. Yepyeni bir ekip oluşturan Xander, kendisini dünya hükümetlerinin en üst düzeylerini işaret eden bir komplonun içinde buluyor… Yönetmenliğini D.J. Caruso'nun üstlendiği senaryosunu John D. Brancato ve Michael Ferris'in yazdığı filmin başrolünde Vin Diesel yer alıyor.

TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.