Sinemalarda 30 Aralık Haftası

2016'nın son cumasında, ikisi yerli altısı yabancı olmak üzere sekiz film vizyona girdi. Herkese iyi seneler!

Aşık

Film, Aşık Veysel’in hayatını konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Bilal Babaoğlu oturuyor. Aşık Veysel'in torunu Yeliz Şatıroğlu'nun da rol aldığı filmin başrollerinde ise Meltem Miraloğlu, Emirhan Kartal, Uğur Aslan, Hülya Şen ve Ahmet Bilgin yer alıyor.
Aşıklar Şehri

Klasik cazı günümüzde sürdürmeye çalışan Sebastian ve oyuncu olabilme hayaliyle yanıp tutuşan Mia sıkışık bir trafikte tanışırlar. Aralarında başlayan aşk, ikiliye büyülü bir dünyanın kapılarını açacaktır. Whiplash’in yazarı Damien Chazelle’in yazıp yönettiği bu romantik müzikalin başrollerini Ryan Gosling ve Emma Stone paylaşıyor.Baaghi: Asi ve Aşık

Dövüşçü olan Ronny hiç söz dinlemeyen bir insandır. Akıllanması için Kerala'daki bir dövüş sanatları eğitim merkezine gönderilir. Trende Sia adında, kendisi gibi asi bir kızla tanışır ve aşık olur. Ancak şehrin her yerinde kuvvetli bağlantıları olan Raghav da Sia'dan hoşlanır ve onu elde etmek için elinden geleni yapar. Bakalım bu savaşı kim kazanacak…


Çin Seddi

Filmde, Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülen, dünyanın en gizemli yapılarından biri olan Çin Seddi, aslında çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğu düşünülüyor. William Garin ve Pero Tovar ise ülkeyi bu fantastik canavarlara karşı korumaya çalışacaktır. Yönetmen koltuğunda Çinli yönetmen Zhang Yimou otururken, başrol Matt Damon’a ait.


Kurbağa Krallığı: Buz Macerası

Yağmur, Prensesle olan düğününden kaçar ve Boogie ile birlikte krallığın dışında bir banliyöye yerleşir. Ancak bazı patlamalardan sonra yeniden Kurbağa Krallığı'na döner. Bu sırada krallığın koruyucusu Kristal Kurbağa'nın tehlikede olduğu haberleri hızla yayılmaktadır. Bunu üzerine Yağmur’un da bulunduğu bir kurbağa takımı kurulur. Yolda prenses de onlara katılır ve mücadeleye başlarlar.

Ben, Daniel Blake

59 yaşındaki marangoz Daniel Blake, geçirdiği rahatsızlık sonucu işine ara verir. Başka bir gelir kaynağı olamayan Blake, işsizlik maaşı başvurusu yapar. Bürokratik işlerini halletmeye çalışırken kendisi gibi bürokrasiyle mücadele eden 2 çocuğuna tek başına bakan genç Katie ile kader birliği yapacaktır. Ken Loach'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Dave Johns ve Hayley Squires paylaşıyor. Film, 2016 yılında Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye'nin sahibi oldu.


Nasıl Yani

Ünlü Mona Lisa tablosu, Leonardo Da Vinci'nin Türkiye'de yaşayan torunu Seyfi Dede'ye kalır. Seyfi Dede’nin 3 torunu ise bu tabloyu satıp zengin olma peşindedir. Ancak başlarına hiç olmadık işler açacaklardır…Şeytanın Oğlu

11 yaşındaki Cameron’ın içine şeytan girer ve bir anda anlaşılmayan bir dilde konuşmaya başlar. Birçok şeytan çıkarma yöntemi dener ama başarılı olamaz. En sonunda bu konuda uzman olan Seth Ember'a başvurulur. Doktor, onu alt edebilmek için çocuğun hayatını tehlikeye atacak bir yöntem denemeye mecbur kalır. Başrolünde Aaron Eckhart’ın yer aldığı filmin yönetmeni Brad Peyton.

 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.