Sinemalarda 4 Kasım Haftası

4 Kasım Cuma günü dördü yerli ikisi yabancı olmak üzere altı film vizyona giriyor. Keyfli hafta sonları!

Albüm

Cüneyt Bahtiyaroğlu ve Bahar Bahtiyaroğlu çifti 10 yıllık evlidir. Çocuk sahibi olmak için çok uğraşırmış ama bir türlü olamamışlardır. Artık 30 yaşına geldikleri için de evlat edinmeye karar verirler ancak çocuğun büyüdüğü zaman onları öz anne ve babası sanmasını isterler. Bu nedenle Bahar'ı hamileymiş gibi gösteren kılıklarda fotoğraflar çekerek, sahte bir fotoğraf albümü oluşturmaya başlarlar. Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç'ın başrolleri paylaştığı filmde kendilerine Muttalip Müjdeci, Müfit Kayacan, Zuhal Gencer Erkaya, Rıza Akın, Mihriban Er, Şafak Karali ve Binnaz Ekren eşlik ediyor. Filmin yönetmenliği ve senaryosu ise ilk uzun metrajlı filmine imza atan Mehmet Can Mertoğlu'na ait.


Dağ 2

Oğuz ve Bekir teröristlerin elinden kurtulduktan sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi'ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak'ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmaktır. Dağ filminin ardından gelen devam filmi Dağ 2 filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşırken Alper Çağlar da filmin yönetmenliğini üstleniyor.Doktor Strange

Başarılı bir cerrah olan Stephen Vincent Strange geçirdiği bir kaza sonucu elindeki sinirler zarar görür ve meslek hayatı sona erer. Tibet'te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenir ve kendisini iyileştirebileceğini düşünür… Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange'in öyküsünü perdeye taşıyan filmin başrolünü Benedict Cumberbatch canlandırırken filmin yönetmen koltuğunda, Scott Derrickson oturuyor.

Geniş Aile 2: Her Türlü

Zekai, rulet masasını kontrol eden bir saat düzeneği icar eder ve Cevahir de zengin olmak için hemen bu düzeneği kullanmaya karar verir. Ancak saat daha tam anlamıyla çalışmazken ekibiyle beraber kumar masasına oturur ve bu yüzden çok para kaybeder. Bunun üzerine Paçacı lakaplı Korsan kumarhane kralı Cevahir’in sevgilisi Pırıl’ı rehin alır. Ya Paçacı’nın zararı karşılanacaktır ya da Pırıl bunu hayatıyla ödeyecektir… Devam filmin oyuncu kadrosunda yine Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Bülent Çolak, Ahmet Sarsılmaz, Bora Akkaş isimlerinden oluşuyor.


Troller

Kendilerine ait kasabada herkesten uzakta yataşan Troll adındaki küçük yaratıklar, Bergen adlı yaratıklarla karşılaşınca hayatlar tehlikeye girer. Kendilerini bu yaratıklardan ve onların işgalinden son anda kurtarabilen Troller, maceralı bir yola çıkarlar. O Kadın

Orta yaşlarında olan Michèle, başarılı bir şekilde bir video oyunu şirketi yönetir. İş hayatı sebebiyle aşk hayatına fazla vakit ayırmaz ve kocasından boşanır. Bir gün tanımadığı bir saldırgan tarafından evinde cinsel saldırıya uğraması Michèle'in hayatını tamamen değiştirir. Artık Michele’in tek amacı bunu yapan adamı bulmaktır. Paul Verhoeven'ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Elle'in başrollerinde Isabelle Huppert, Christian Berkel, Anne Consigny, Virginie Efira yer alıyor.

 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.