Sinemalarda 6 Ocak Haftası

6 Ocak Cuma günü dördü yabancı biri yerli olmak üzere beş film giriyor. Keyifli hafta sonları!

Film, teknesinin motoru bozulunca kendisini Güney Kore’de bulan bir balıkçının casus sanılması üzerine düştüğü siyasal ve insani zorlukları anlatıyor. Kim Ki-duk tarafından yazılan ve yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Guyhwa Choi, Lee Won Gun, Young-min Kim yer alıyor.
Anthropoid

Film, Koruma Timi’nin generali Reinhard Heydrich’e yapılan suikastı ele alıyor. Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, utanç verici Nihai Çözüm projesini hayata geçirmeye çalışırken sürgündeki Çekoslavakyalı askerlerin hedefi haline geliyor… Yönetmen koltuğunda Sean Ellis'in oturduğu filmin senaryosu da Ellis ve Anthony Frewin tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde ise Cillian Murphy, Jamie Dornan,Harry Lloyd, Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bill Milner yer alıyor.
Çalgı Çengi İkimiz (Çalgı Çengi 2)

Gürkan ve Salih artık mafya düğünlerinde müzik yapmaktan bıkmışlardır. Ancak mafyadan kurtulmak o kadar da kolay değildir. mafyadan kurtulmak için sahneye çıkacaklardaki bir düğündeki nikah memurunu kaçırmaları gerekmektedir. Ancak nikah memuru Tarkan'ı keşfeden kişidir ve ikiliyi de meşhur edeceğine dair söz verince Salih ve Gürkan'ın aklı çok karışacaktır. Oyuncu kadrosunda yine Murat Cemcir, Ahmet Kural, Rasim Öztekin, Ayhan Taş ve Şinasi Yurtsever gibi isimler yer alıyor.
Snowden

Eski bir CIA çalışanı olan Edward Snowden'in, yapılanma hakkında yaptığı asrın ifşasını konu alan film, Luke Harding'in The Snowden Files: The Inside Story of the World's Most Wanted Man ve Anatoly Kucherena'nın Time of the Octopus kitaplarına dayanarak çekildi. 3 Oscar ödüllü yönetmen Oliver Stone'un yönettiği filmde Snowden'ı Joseph Gordon-Levitt canlandırırken filmde ayrıca Shailene Woodley, Melissa Leo, Nicholas Cage, Zachary Quinto, Tom Wilkinson gibi ünlü oyuncular da yer alıyor.


Sonsuzluk Ormanı

Bunalımda olan Amerikalı Arthur Brennan insanların intihar etmek için gittiği Japonya Fuji Dağı yakınlarındaki Aokigahara Ormanı'na gider. Ormanda, aynı amaç inin gelip başarısız olan Takumi Nakamura ile karşılaşır. Bu karşılaşma Arthur'un yaşamına yeni bir gözle bakmasını sağlayacaktır. Chris Sparling'in senaryosunu yazdığı Gus Van Sant filminin başrollerinde Matthew McConaughey, Ken Watanabe ve Naomi Watts bulunuyor.

 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.