Sinemalarda 9 Aralık Haftası

9 Aralık Cuma günü üçü yerli dördü yabancı olmak üzere yedi film vizyona giriyor. Keyifli hafta sonları!

Sen Benim Her Şeyimsin

Babasını kaybeden Sedat, onun “hayattaki tüm korkularınla yüzleş” öğüdünü hiç unutmamıştır. Sedat hiç beklemediği bir anda baba olduğunu öğrenir ve bütün hayatı değişir. Yıllar içinde kızına büyük bir sevgiyle bağlanan Sedat, kızının annesi günün birinde çıkıp geldiğinde kızını kaybetmemek için her şeyi yapacaktır. Yönetmen koltuğunda Tolga Örnek'in oturduğu filmin başrolünü Tolga Çevik üstlenirken, filmin kadrosunda kendisine kızı Tuna Çevik, Melis Birkan ve Cengiz Bozkurt eşlik ediyor.

Şarkını Söyle

Sadece hayvanların yaşadığı bir dünyada tiyatro işleten koala Buster’ın maddi sıkıntıları vardır. Maddi sıkıntılarını düzeltmek için bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir. Yeteneklerini sergilemeye çok istekli olan hayvanlar, Buster’ın çadırına, bu yarışmayı hayatlarının gidişatını değiştirmek için bir fırsat olduğunu düşünerek gelir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Garth Jennings'in üstlendiği animasyonun seslendirme kadrosunda Scarlett Johansson, Taron Egerton, Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, John C. Reilly gibi ünlü isimler yer alıyor.


Hayati Tehlike

Hayati, müşterileri tarafından çok sevilen bir fırıncıdır. Bir gün mafyaya haraç vermemek için kafa tutmasıyla başına büyük bela sarar ve hiç alışkın olmadığı kişilerle muhatap olmaya başladıkça başına birçok komik olay gelir. Yönetmen koltuğunda Serdar Işık'ın oturduğu komedi türü Hayati Tehlike'nin başrollerini Toygan Avanoğlu, Öznur Serçeler ve Burç Kümbetlioğlu üstleniyor. Filmin kadrosunda Altan Erkekli, Zeynep Şahin, Billur Yılmaz, Deniz Sipahi ve Füsun Demirel de yer alıyor.
Gece Hayvanları

Sanat galerisi sahibi Susan Morrow, 20 yıl önce acımasızca terk ettiği eski eşi Edward Sheffield'dan yazdığı romanın taslağını alır. Roman hem Susan'a adanmıştır, hem de Edward'ın Susan'a taktığı lakaptan yola çıkılarak romana Gece Hayvanları adı verilmiştir. Susan kitabı okudukça kendi hayatını ve Edward'la ilişkisini tekrar sorgulayacak ve yaptığı hatalarla yüzleşir… Austin Wright'ın "Tony ve Susan" romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Tom Ford oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher ve Armie Hammer gibi ünlü oyuncular yer alıyor.


Çılgın Ofis Partisi

Zenotek şirketinin CEO'su olan Carol Vanstone, partici erkek kardeşi Clay'in çalıştığı departmanı kapatmaya karar verir. Clay ve baş teknoloji sorumlusu duruu kurtarmak için Carol’ı etkileyeme karar verir ve büyük bir Noel partisi organize ederler… Yönetmenliğini Josh Gordon ve Will Speck'in beraber üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Kate McKinnon, Olivia Munn, Jennifer Aniston, Jamie Chung, T.J. Miller ve Jason Bateman gibi başarılı isimler yer alıyor.
 

Aşk Mektupları

Gabrielle Rabascal, gerçek aşkı arayan, özgür ruhlu bir kadındır. Ailesi onun hastalıklı biri olarak görür ve tek çareyi onu evlendirmek olduğunu düşünür ve onu José adında iyi yürekli ve Gabrielle'e aşık bir İspanyol çiftçiyle evlendirir. Ancak genç kadın kocasını hiçbir zaman sevmeyeceğini açıkça söylemektedir. Bu esnada gerçekten hastalanan Gabrielle tedavi için Alpler'de bir bakımevine gönderilir. Burada tanıştığı savaş gazisi André Sauvage ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak hayat onlara çok da nazik davranmayacaktır. Başroller Cotillard’a Louis Garrel ve Alex Brendemühl’e ait.


Kasap Havası

Taksi şoförü Ahmet, annesinin uygun gördüğü bir kızla evlenmek üzeredir. Fakat bir gün Leyla´nın 18 yıl önceki erkek arkadaşı Semih, ölüm döşeğindeki annesini görmek için Almanya´dan İstanbul´a döner. Semih´in gelişi Ahmet ile Leyla´nın birlikteliği için çok büyük bir tehlike olacaktır… Çiğdem Sezgin'in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda İnanç Konukçu, Şenay Gürler, Hakan Karahan, Cemre Ebuzziya gibi isimler yer alıyor.

 
TAKVİMİ GÖR

Konser, Sergi, Sahne Şovu, Tiyatro... Nerede? Ne Zaman? Şehirde Ne Varsa Hepsi Burada !

SanatOnline.Net e-posta aboneliği

Sanatsal etkinliklerden haberdar olmak ve sanat haberlerini almak için e-posta hesabınızı bırakabilirsiniz.